שיער מתולתל כיום כבר חזר לאופנה ובחורות רבות נהנות משיער בעל נפח, אך אנשים רבים (כולל גברים, כן) עדיין בוחרים להחליק את השיער. אין ספק שזו בחירה של סגנון וטעם, ועבור מי מאיתנו המעוניינת להחליק את שיערה, קיימים פתרונות מצוינים.

לפני שאתן מחליטות על הפתרונות השונים עבור החלקות שיער מתולתל, כדאי להשקיע דקה-שתיים, ולהבין מדוע סוג שיער מסוים נוטה להתקרזל או להיות מתולתל. אם זה לא מפריע לך, את כמובן מוזמנת לשמור על התלתלים שלכם ולהתגאות בהם, סחטיין עלייך. ישנן מספר סיבות מרכזיות לעובדה ששיער מקבל נפח או נהיה מתולתל. מבין הסיבות, יש למשל את הנושא של המבנה הטבעי של השיער שלך, התזונה שלך וגם עניין של מחסור במינרלים ושמנים בגופך. אם את מעוניינת לעצב את תלתלייך ולא בהכרח להיפטר מהם, תוכלי להיעזר במדריך עבור עיצוב תלתלים, בו את תונחי כיצד שיטות להנחת קרם צריכות להתבצע.

מקרזלים ומנפחים או מורידים בנפח?

כמו שכבר סיכמנו, זה עניין של טעם אישי. אם מתחשק לך, תוכלי כמובן גם להחליט שאת משאירה את התלתל במבנה הטבעי שלו, אל מצד שני גם פועלת למען הורדת הקרזול בשיער שלך. השיטה הזו, שנקראת בניית תלתלים, היא שיטה מצוינת עבור בחורות שמעוניינות בבניית תלתל מעוצב מאוד ועל פי בקשה. תוכלי להתאים את סגנון תלתלייך, תוך שאת מוודאת שהשיער כלל לא מקורזל. מומלץ!

שיטה נוספת ומעניינת עבור השתלטות על תלתלים עוינים וסוררים, היא דרך טיפול בקרקפת שלך ובאמצעות שמנים. מומחי תלתלים יידעו כיצד להתאים עבורך את הטיפול האידיאלי שיחזיר לקרקפת ולשיער שלך את השמנים והמינרלים שאבדו עם הזמן וגרמו לתלתלייך להשתולל.

מה לגבי מה שאת אוכלת? השיער נשבר בקלות?

אם את כל היום עסוקה בעבודה ואין לך זמן לדאוג לתזונה נכונה, צפי שהשיער שלך עשוי להעניש אותך על כך. שיער שאיבד מהברק שלו ונוטה להישבר בקלות, הוא שיער ה"מורכב" על גוף שאינו מקבל תזונה נכונה, אתן חייבות לזכור את זה. לפני שאתן פונות לטיפולים כאלו או אחרים, מומלץ מאוד לבצע בדק-בית בכל נושא האוכל שאתן מכניסות לגופכן.

לאחר שסידרתם את נושא התזונה, שהייתה כנראה לקויה אם אתן מאבדות שיער, תוכלו לבדוק איך אתן מעצבות את התלתלים שלכן, למשל, גם דרך שיטות אחרות. אך יחד עם זאת, גם חשוב מאוד לזכור כי תלתלים זו גאווה, וזו הסיבה שכרגע אנחנו בכלל לא מדברים על נושא של החלקות שיער למיניהן. החלקות שיער עשויות להיות פתרון פנטסטי, אך הן אינן באות להחליף את הגאווה שקשורה בתלתלים. תלתלים זה אופי, למרות שבגילאים מוקדמים, בנות נוטות להיפטר מהתלתלים, או לפחות לרצות להחליק את השיער. ככל שתביני יותר מהר שאת מיוחדת, כך תרצי לעצב את תלתלייך, ולא בהכרח להיפטר מהם.

עיצוב תלתלים גם תלוי בסוג התלתול

בכדי לקבל מענה מדויק עבור עיצוב תלתלים שמותאם לך ספציפית, את מוזמנת תמיד לפנות לצוות מומחי עיצוב התלתול שלך, אך עד אז, זכרי כי עיצוב תלתלים תלוי רבות בסוג התלתלים שאת מתגאה בהם. ניתן לעצב תלתלים לשיער שנחשב מאוד עבה, לעצב תלתלים לשיער בעובי בינוני, שיער דק ועוד. שימי לב, שיטות עיצוב התלתלים משתנות ממקרה למקרה וממתולתלת למתולתלת, כך שאם את מחפשת אחר מקצוענים אמיתיים, זכרי שהם תמיד צריכים קודם לערוך אבחון נכון של סוג השיער שלך והתלתלים.

חשוב לבדוק תמיד את סמיכות הקרם (משתנה מסוג שיער לסוג שיער), לחלק את השיער לקבוצות שונות בעת העיצוב, לשים מוס בסוף בכמויות שונות, לבחור בקרמים נוזליים מסוגים שונים ועוד. למעשה, עיצוב תלתלים הוא מורכב יותר מאשר עיצוב של סוגי שיער אחרים, ומתוך סיבה זו מומלץ להסתייע במוחי תלתלים אמיתיים.