מתקני הרמה משמשים אותנו גם בבית וגם בעסק. בבית השימוש הנו צנוע יותר ומתקן ההרמה הנפוץ ביותר הוא ג'ק לרכב. בעזרת הג'ק אנו משתמשים לצורך הרמה ידנית של הרכב כאשר אנו רוצים להחליף גלגל. מעבר לכך לא סביר שנשתמש במתקני הרמה מיוחדים בבית (יש גם מתקני הרמה רפואיים אולם אלא אינם קשורים למאמר זה ולנאמר בו). מתקני הרמה בעסק, בעיקר במוסכים לרכב, יהיו כבר מתקני הרמה מסוגים שונים. אלה יהיו שימושיים מאוד ואין מוסך ללא מתקני הרמה. למעשה ליפטים למוסכים יהיו העמדות הראשיות במוסך לספק בהן את העבודה עבור רכבו של הלקוח. במכונים מיוחדים יש מתקני הרמה ברמה אחרת לגמרי כמו למשל כשצריך להרים קרון רכבת, משאית או אוטובוס.

סוגים שונים של מתקני הרמה:

כאשר אנו מדברים על מתקני הרמה לבית נדבר לרוב על ג'ק. יש מתקני ג'ק מסוגים שונים: ג'ק חשמלי, ג'ק ידני, ג'ק הידראולי ועוד. הסוגים השונים של הג'ק עשויים להתאים לרכבים פרטיים מסוגים שונים ובמשקלים שונים ולכן כדאי להתאים את הג'ק לסוג הרכב שיש לכם. לרוב זה ישמש אתכם להרמת הרכב בעת הצורך בהחלפת כלכלת ולא מעבר לכך אם כי יש המשתמשים בג'ק להרמה וניוד של מחסנים או דברים כבדים בגינה.

כאשר מדובר במתקני הרמה לעסק הם לרוב יקראו ליפטים. מתקנים אלו מיועדים להרים את כלי הרכב במוסכים ולאפשר לאיש המקצוע להיכנס מתחת לכלי הרכב בכדי לבצע בדיקות בצורה נוחה ומקצועית יותר, כמו גם לבצע תיקונים והחלפת חלקים בצורה נכונה יותר במידת הצורך.

סוגים של מתקני הרמה לעסק:

יש כמה סוגים של מתקני הרכב לעסק. אלה נקראים ליפטים ומגיעים מסוגים שונים: ליפטים 2 או 4 עמודים, ליפטים בוכנתיים תת קרקעיים, ליפטים ניידים, ליפטים התומכים בגלגלים, ליפטים התומכים בגחון ועוד. הסוגים השונים של הליפטים גם מגיעים בגדלים שונים ויכולים לשאת טווחי משקלים שונים. כמו כן ישנם מתקנים שיכולים להיות מותקנים בקרקע ולא לתפוס מקום פיזי במוסך ויש מתקנים שידרשו יותר מקום מבחינת המבנה שלהם.

היתרונות של מתקני הרמה בעסק: