העולם סביבנו הוא עולם ויזואלי, עולם בו אנו כל הזמן נחשפים לעוד ועוד מידע בצורות שונות ובעיקר בעיצובים שונים. מספיק שנסתובב ברחוב ונראה שלט על לוח המודעות, שלט עם לוגו של העסק המפרסם או עם עיצוב מיוחד, או מספיק שניכנס לרשת ונצפה בפרסומות שונות כל אלו הם עיצובים גרפיים. הביקוש לעיצוב גרפי רק הולך ועולה במהלך השנים ולכן יותר ויותר אנשים נכנסים לתחום. הוא יצירתי, הוא מרתק והוא מספק אין סוף עבודה. יש 3 דברים שמעצב צריך:

  1. חשיבה גרפית – היכולת לראות את הנולד. היכולת לחשוב על איך ייראה עיצוב מסוים כבר בתחילת העבודה עליו, לחזות את מה שיהיה בהמשך.
  2. חשיבה פרסומית – מעצב גרפי חייב להיות עם חשיבה פרסומית. הוא חייב להבין אילו צבעים עובדים על הלקוח הפוטנציאלי שייחשף לעיצוב, אילו צורות ואלו אלמנטים צריכים להיות. הוא צריך לחשוב "מה ימכור" ומה יעשה את העבודה.
  3. יכולת טכנית גבוהה – עם כל הכבוד לשני הראשונים, ללא יכולת טכנית גבוהה או במילים אחרות ללא הכרת התוכנות הגרפיות על בוריין, הוא לא יוכל לתרגם את זה לכדי ביצוע. מעצב גרפי חייב להיות איש טכני מעולה בכדי ליישם את כל מה שהוא יודע ואת החזון שלו בכל עיצוב ועיצוב.

התוכנות הגרפיות

יש תוכנות גרפיות רבות אך אלו ששולטות היום בשוק אלו תוכנות הגרפיקה של חברת אדובי. התוכנה הראשונה שבה עושים שימוש בעיצוב גרפי היא פוטושופ, התוכנה באמצעותה ניתן לעבוד על כל תמונה, לשנות אותה, לשדרג אותה, לעצב אותה ולייעל אותה. ניתן לעשות לא מעט מניפולציות בתמונה באמצעות פוטושופ. התוכנה השנייה היא אילוסטרייטור, זו היא תוכנה וקטורית שניתן באמצעותה לעבוד על קבצים ולהגדיל אותם גם בהדפסה לאיזה גודל שרוצים בלי לפגוע באיכות. שלא כמו בפוטושופ, אילוסטרייטור היא תוכנה עם ייעודים נוספים והיא תוכנת צייר המשמשת קריקטוריסטים ואנשי מקצוע רבים נוספים. אינדיזיין היא תוכנה לדפוס, תוכנת הוצאה לאור פופולארית מאוד שגם אותה המעצב הגרפי חייב להכיר. גם דרימוויבר היא תוכנת חובה למעצב הגרפי מכיוון שבאמצעותה בונים אתרי אינטרנט, ומרכיב חשוב בעבודתו של המעצב הגרפי כיום הוא עיצוב ובניית אתרי אינטרנט.

להיות מעצב גרפי ולעבוד מהבית

יש לא מעט יתרונות בעבודתו של המעצב הגרפי, אך אולי היתרון הגדול ביותר הינו היכולת לעבוד מכל מקום. כל מה שמעצב גרפי צריך הוא מחשב, את תוכנות הגרפיקה עליו וחיבור לאינטרנט והוא יכול להתחיל לעבוד. זה אומר שהוא יכול לעבוד מהבית, מבית הקפה השכונתי, או אפילו במהלך הטיול לחו"ל.

עיצוב גרפי הוא מקצוע מדהים ומי שחושב להיכנס לתחום העידן בו אנו חיים הוא העידן הטוב ביותר לשם כך. בשביל להיות מעצב גרפי צריך להשקיע בלמודים, לימודים שמחזירים את עצמם מהר מאוד.