בחירה נכונה של רופאי שיניים היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, לאדם מן השורה אין את הידע המקצועי והרקע המתאימים על מנת לדעת עד כמה רופא השיניים שעומד מולו אכן מיומן ומעודכן. שנית, התוצאות של טיפולי שיניים הן הרות גורל עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים – כי הן משפיעות גם על הבריאות וגם על הדימוי והביטחון העצמי.

מצד שני, יש כמה פרמטרים שעליהם ניתן להישען על מנת להגדיל את הסיכוי של בחירה נכונה ברופא שיניים מקצועי:

א. המלצות אובייקטיביות – הכי טוב לבחור רופא שיניים על בסיס המלצות אובייקטיביות. רופאי שיניים מומלצים בדרך כלל כבר הוכיחו את עצמם אצל לקוחות ומטופלים אחרים, מה גם שסביר להניח שיש להם מוניטין חיובי. על מנת לברר לגבי סוג המוניטין המדובר, כל מה שצריך לעשות הוא לקבל מידע על רופאי שיניים מומלצים מחברים, קרובים ובני משפחה.

ב. מידע באינטרנט – במידה ורוצים לקבל אינפורמציה על רופאי שיניים מומלצים אבל לא מכירים באופן אישי מישהו שהשתמש בשירות שלהם, הפתרון יהיה לגלוש אל אתרי האינטרנט הרלוונטיים. כאן מדובר על פורומים מקצועיים, רשתות חברתיות ואתרים שעוסקים בתחום רפואת השיניים. ככל שאוספים יותר מידע מנומק כזה, כך עולה הסיכוי לבחירת רופא שיניים מקצועי.

ג. תחום התמחות – האמת היא שלא חייבים להיות מומחים לרפואת שיניים כדי לדעת שיש כמה תחומי התמחות שונים. בראש ובראשונה, חשוב לוודא שתחום ההתמחות של הרופא אכן עולה בקנה אחד עם הצרכים של המטופל. לאחר מכן, כל שנותר הוא ליצור קשר עם 2-3 מרפאות ולבדוק באיזו מהן מציעים את טיפולי השיניים המקצועיים ביותר.

האם שווה לבחור רופא שיניים לפי מחיר?

הטעות הנפוצה היא לנסות לחפש רופאי שיניים מומלצים על בסיס מחיר הטיפול בלבד. נכון שעדיף לשלם פחות ולקבל יותר, אבל טיפולי שיניים הם לא משהו שצריך להתפשר עליו. לכן יש לשלב את השיקול של המחיר יחד עם שאר הפרמטרים – אך בעיקר לאסוף כמה שיותר המלצות על רופאי שיניים עם התמחות רלוונטית.