סוג הבד משפיע בצורה משמעותית על המחיר של שמלות כלה. קיים היצע מגוון מאוד של בדים לשמלות כלה, ורוב לקוחות הקצה לא יודעים לזהות את ההבדלים, אולם עדיין כדאי להכיר את העצות המרכזיות, שיכולות לתרום לבחירה נכונה ומשתלמת.

אלו הבדים האפשריים והמאפיינים שלהם:

א. משי – הבד הנפוץ ביותר בעולם האופנה מראה נוכחות גם בתחום של שמלות כלה. זהו בד נעים מאוד הנחשב אידיאלי עבור שמלות כלה, בעיקר בשל המראה המיוחד והאקסקלוסיבי שלו. לא ניתן ללבוש אותו במקומות חמים, הוא מעודד הזעה, ולא מתאוורר בקלות בשל צפיפות הסיבים, אך הוא אידיאלי עבור אירועים הנערכים במקום סגור. בנוסף, אפשר לשלב בד משי בחלק החיצוני של השמלה עם סוגי בדים אחרים בחלק הפנימי.

ב. סאטן – גם הבד הזה נפוץ בשמלות כלה, אך מסיבות אחרות. הוא בעל ברק המקנה לשמלות מראה מרהיב, שעולה בקנה אחד עם הדרישות של כלות ביום חתונתן. המרקם החלק והנעים של הסאטן הוא תוצאה של משי או כותנה מהם הוא עשוי, ויש סוגים שונים של סאטן, הנבדלים ביניהם במשקל ובאופן בו הם נופלים כלפי מטה.

ג. טול – זהו בד המשמש בעיקר לעיטור וקישוט של שמלות כלה. הוא נפוץ בתחתית השמלה, בשרוולים ובחלק מהדגמים האופנתיים גם בתור עיטור בחלקים בולטים יותר. יש להקפיד על תפירה איכותית של הטול, ולבדוק את ההשתלבות שלו עם שאר הסוגים של בדים לשמלות כלה.

ד. שיפון – כלות המעוניינות במראה מסורתי יכולות להשתמש גם בבד שיפון לצורך עיטור וקישוט. זהו בד שקוף למחצה, דק ובעל משקל נמוך. הוא מצוין לעיטור השרוולים, ומתאים לתחתית השמלה ולחלקים החיצוניים.

ה. טפטה – כלה המחפשת אחר בד לחתונה קייצית יכולה לברר לגבי טפטה. זהו בד מבריק שאינו מתקמט, עם צפיפות סיבים המאפשרת אוורור. מחירם של בדי טפטה אינו גבוה, והוא נפוץ במדינות חמות כמו ישראל.

ו. אורגנזה – מעצבי שמלות אוהבים מאוד להשתמש בבד אורגנזה. הוא שקוף, דקיק ומעט קשה, אך הנוקשות שלו מאפשרת שמירה על צורה אופטימאלית לאורך זמן.

תפירה וקישוטים לאחר בחירת הבד

השלב הבא לאחר בחירת בדים לשמלות כלה הוא התפירה. יש לוודא, כי מי שתופר את הבד מכיר היטב את מידות הכלה, מבצע מדידות נוספות קרוב לתאריך האירוע, ומקפיד על רמת גימור גבוהה ככל האפשר. בין אם בוחרים לרכוש שמלת כלה או לשכור אותה לערב אחד, התפירה היא תנאי חשוב להצלחת האירוע ולתחושה האישית. עם תום התפירה ניתן לעבור אל שלב הקישוטים הכולל:

–          כפתורים

–          פייטים

–          סרטי קישוט

–          אבני חן

–          חרוזים

לסיכום, בעת בחירת בדים לשמלות כלה רצוי לשים לב למאפיינים של הבד, ולהתאמתו אל סוג האירוע. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי בדים שונים, ולברר גם לגבי תפירה וקישוטים הולמים.

באדיבות חברת איתן סוכנויות בע"מ רח' שלמה בן יוסף 17, צ'ק פוסט חיפה | ת"ד 25373 , חיפה 31253 טל':  04-8416662,  04-8416661 | פקס: 04-8416665