ספק אינטרנט אחראי לחבר את תשתית האינטרנט שיש לכם בבית או במשרד לשירותי אינטרנט במחשב, בטלפון הנייד או בכל מכשיר אלקטרוני אחר. כדאי להשקיע זמן בבחירת ספק אינטרנט ולבדוק לעומק בעיקר את הנושאים הבאים:

א. מהירות וחבילות גלישה – רצוי להתחיל את תהליך הבחירה בספק אינטרנט מסוים באמצעות הגדרה של צרכים ומטרות. לאחר הגדרה ספציפית של צרכים מסוימים קל יותר להתמקד במהירות המבוקשת ובחבילות הגלישה. במילים אחרות, אי אפשר לבחור ספק אינטרנט בלי לדעת באיזה מהירות אינטרנט אנחנו מעוניינים לגלוש, או מה הצרכים הספציפיים שלנו בבית או במשרד.

ב. מחיר – פערי מחירים בין ספקי אינטרנט עשויים להגיע לעשרות שקלים בחודש ולכן גם למאות ואלפי שקלים בשנה. כדי למנוע הוצאות מיותרות נדרשים הלקוחות לבצע השוואת מחירים יסודית. השוואת מחירים נערכת כיום באמצעות אתרי האינטרנט, יצירת קשר עם מוקדי שירות הלקוחות ועוד. עם זאת, יש לזכור שהמחיר הוא פקטור משמעותי, אבל הוא לא השיקול היחיד ביותר.

ג. שירותספק אינטרנט אחראי על אחד השירותים החשובים ביותר בסגנון החיים המודרני ולכן מן הראוי שנציגיו יהיו זמינים עבורנו לטיפול בתקלות ותפעול בעיות. אפשר להתרשם מהשירות כבר בשיחת הטלפון הראשונה עם המוקד, או לקבל המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה.

סל השירותים של ספק אינטרנט

ספק אינטרנט כבר לא מספק רק את השירות הבסיסי של חיבור התשתית למכשירים הניידים או הנייחים בבית. יש ספקי אינטרנט שמציעים סל שירותים רחב יותר, כמו למשל אנטיוירוס, חבילה משולבת של ספק ותשתית יחד, שירותי גיבוי בענן והנחיות למצטרפים חדשים.

סל השירותים של ספק מסוים הוא דרך מצוינת לבדוק את תחומי ההתמחות שלו. יכול להיות שלקוחות מהמגזר הפרטי יחפשו ספק אינטרנט שונה מאשר לקוחות פרטיים, פשוט בגלל שהם זקוקים לרוחב פס מסוים. לעומת זאת, דווקא לקוחות פרטיים יוכלו לנצל את התחרות בתחום של ספקי אינטרנט כדי לחסוך בהוצאות.

הדבר החשוב הוא להשקיע את הזמן הנדרש בבחירת ספק. מומלץ לבדוק לעומק מה הוא מציע ולברר גם לגבי השירות.