אחת הפעילויות החברתיות האופייניות ביותר לישראלי המצוי היא "על האש", גריל בשרים בפיקניק, בטבע, במרפסת, באירוע ובכל הזדמנות שרק אפשר. לאורך שנים, היה מנהג זה מבוצע באמצעות מנגל פחמים פשוט, וכל מי שהיה אחראי על הבערת הפחמים והכנת הבשר, יכול להעריך את המאמץ הכרוך בהכנת המנגל לפעולה, גם אם לכל האנשים הרעבים מסביב, זה נראה כמו עניין של מה בכך. היום, הדברים כבר שונים בהרבה, לא בסוג האוכל, לא בטעם ולא בצורת המתקן, אלא דווקא בחוויית ההכנה ובטכנולוגיה בשימוש, כשמרבית פעילות ה"על האש" מבוצעת באמצעות גריל גז ביתי.

אז מה זה בעצם גריל גז ביתי?

ובכן, המדובר על מתקן, הדומה ברובו למנגל מסורתי, בדרך כלל גדול יותר ועמוק יותר, עם כיסוי מתאים ועם מנגנון המאפשר לייצר את טמפרטורת הצלייה הנדרשת, לא באמצעות פחמים, אלא באמצעות גז בישול נקי. מתקן גריל גז ביתי מבוסס על חיבור למקור גז, בין שמדובר על גז ראשי בבית, ובין שמדובר על בלון גז ייעודי. הדלקת הגריל מבוצעת באמצעות שחרור זרם הגז אל תוך מנגנון הבערה, ויצירת ניצוץ המבעיר את הגז ממש כמו בגז הביתי הרגיל. רובם המכריע של המתקנים מצויידים בלחצן חשמלי ליצירת ניצוץ, מה שהופך את תהליך ההבערה של המתקן לפעולה פשוטה שאורכת שניות ספורות בלבד.

grill

כיצד נוצר אפקט הצלייה?

בניגוד לגז הביתי הרגיל, גריל גז אינו מיועד לבצע את פעולת הצלייה באמצעות להבת האש עצמה, אלא באמצעות אבני בזלת ייעודיות המדמות את הפחמים המסורתיים. להבה ישירה אינה מאפשרת לייצר צלייה אחידה של המזון המונח על גבי הרשת, ולצורך כך עושה גריל גז באמצעי מתווך בין להבת הגז ובין המזון. מתווך זה בא לידי ביטוי באמצעות אבני בזלת המותקנות במרחק קבוע מרשת הצלייה. אבנים אלה סופגות את חום להבת הגז, ומתחילות לבעור ולהאדים ממש כמו פחמים רגילים, באופן שמאפשר ליצור טמפרטורה גבוהה בפיזור אחיד.

במה נבדלים הדגמים השונים של מתקני הגריל?

מתקן גריל גז מגיע גם עם מכסה המאפשר לגוון את טכניקות הצלייה וההכנה, וכן להשיג תוצאות טובות יותר במהירות רבה יותר. הדגמים השונים של מתקני גריל גז, נבדלים זה מזה בגודל ובנפח הפנימי, אבזור היקפי כמו מדפי שירות, רגליות על גלגלים, מספר להבות ועוד. מתקני גריל גז הם מתקנים העומדים בתקנים המחמירים ביותר, ומותאמים במיוחד לשימוש ביתי. יחד עם זאת, אם אין נקודת גז זמינה, שאותה ניתן לחבר בקלות אל מתקן הגריל, חובה להזמין טכנאי גז, שיבצע את כל התאמות התשתית הנדרשות, על מנת לאפשר שימוש נוח ובטוח במתקן. עם מתקן גריל גז ביתי, אתם בהחלט יכולים לצפות לשעות יפות של חוויה קולינרית עם בני המשפחה ואורחים, ללא לכלוך וללא מאמץ.

לפרטים נוספים חייגו 072-3727-804 או כנסו לאתר גרילגז