רבים מאיתנו באים עם הסטיגמה לגבי החיים בדיור מוגן ובטוחים אך לא אומרים זאת בקול רם שמדובר בתחנה אפורה בדרך לסיום החיים. ובכן, מחשבה זו רחוקה שנות אור מהמציאות. אולי לפני כמה עשרות שנים אכן היה מדובר במקום חשוך, לא סימפתי המשדר חולי, זקנה וחולשה. המחקרים של השנים האחרונות מראים שהמעבר לבית דיור מוגן, כזה היושב לצד דרגות הצרכים השונים מעלה את תוחלת החיים ואף תורם רבות לעלייה במפלס האושר. תתפלאו לגלות שבית דיור מוגן הוא מקום שבו בני הגיל השלישי זוכים לארח חברים לצהריים, לרקוד בזוגות, לחוות שוב מה זו אהבה ואפילו להתייחד האחד עם השני.

אז מה בית דיור מוגן איכותי מציע במתחמים החדשים לבני הגיל השלישי ואיך עושים את ההכנות לבית החדש?

במדינת ישראל יש למעלה מ-200 בתי אבות ובתי דיור מוגן. הדירות ברוב בתי דיור מוגן הן דירות יפות, משופצות ומאובזרות בכל מה שצריך. ניתן לבחור בין 1-2 חדרי שינה. בנוסף, בתי דיור מוגן מציעים אינספור פעילויות לגיל השלישי.

השילוב בין צוות מסור, קשוב מקצועי, מענה רפואי, שלל פעילויות, חברה נכונה וירוק בעיניים הוא מה שגורם למבוגרים רבים לעבור לבית דיור מוגן. פרט נוסף אשר יגרום לכם להישאר בפה פעור הוא העובדה שככל שהשנים גם אנשים בגילאים צעירים יחסית כמו 50 או 60 בוחרים לעבור לבית דיור מוגן. אותם מבוגרים בוחרי  שלא להיות לנטל עבור ילדיהם, רוצים להמשיך ולחיות חיים שמחים, עצמאיים, מלאים ומאושרים.

kennebunk-240020_640

בנוסף, הם מעוניינים במקום מוגן מבחינה חברתית, מבחינה פיזית, מבחינה, מבחינה רפואית ומבחינה של תרבות ופנאי. אמנם לא פשוט להעביר דירה או בית שגרו בו 30, 40 או 50 שנים, אך יש אנשי מקצוע שזו העבודה שלהם – לעשות סדר וחשוב לסגור שאנשי הגיל השלישי מנסים להתרגל לתקופה זו ומשנים את הרגלי החיים שלהם.

מכיון וברוב המקרים אנו עוברים מבית או דירה גדולים לדירה קטנה יחסית בבית דיור מוגן, טרם אתם עוברים לבית דיור מוגן, זה הזמן לעשות סדר, להיות כנים ולשאול את עצמנו:

  1. מתי בפעם האחרונה עשיתי שימוש בחפץ הזה?
  2. האם יש לי צורך אמיתי בחפץ הזה?
  3. האם אני מתכוון לעשות בזה שימוש?

כך יהיה לנו הרבה יותר קל לקבל החלטות ולבצע את המעבר לבית דיור מוגן.