כל מה שצריך לדעת על דפוס דיגיטלי

בשיטה של הדפסה דיגיטלית מכונת הדפוס מקבלת נתונים ואינפורמציה ישירות מהמחשב. ההדפסה על הנייר מתבצעת בצורה מדויקת, ותוך שמירה על איכות גבוהה מאוד. במכונת הדפוס עצמו קיים גליל הממגנט את הצבע בהתאם לדרישות המקור, ובעזרת דפוס דיגיטלי ניתן לבצע פרויקטים בהיקפים שונים, או להתמקד בכמויות קטנות של הדפסת שילוט רחוב, פוסטרים, עלונים וכדומה. הדגש הוא על הפקת עותקים מדויקים באיכות מעולה, ובמחיר זול מאשר שיטות הדפוס הישנות.

דפוס דיגיטלי כולל סל רחב של שירותים:

א. הדפסת עבודות – מדפסת ביתית לא מסוגלת לספק את אותן תוצאות של הדפסה המתבצעת במכון ייעודי. בעזרת השיטות של דפוס דיגיטלי ניתן להוזיל את הנושא של הדפסת עבודות הן עבור תלמידים והן עבור סטודנטים. ההדפסה מאפשרת הגשה של עבודה מכובדת מבלי לחרוג ממסגרת התקציב שהוגדרה עבור הלקוח.

ב. הדפסת מגנטים – כמעט בכל אירוע המתקיים כיום מחולקים מגנטים לאורחים בתור מזכרת, אך יש לזכור כי השימוש הנפוץ במגנטים הוא דווקא לצרכי פרסום ושיווק. בעזרת הדפסה דיגטילית אפשר לייצר את המגנטים עם תמונות ומסרים בספקטרום רחב של צבעים.

ג. הדפסה על קנבס וייצור שלטים – גולת הכותרת של השיטה הדיגיטלית היא האופן בו ניתן לבצע שינויים, התאמות ושיפורים בתמונות מקוריות לצורך הדפסה על קנבס וייצור שלטים. ההדפסה מבטיחה עמידה מושלמת בלוח הזמנים, ומתאימה ללקוחות פרטיים, בעלי עסקים ועוד.

כיצד בוחרים את המקום הנכון עבור עבודות דפוס דיגיטלי?

יש הרבה מכוני דפוס מיושנים, אשר אינם יודעים כיצד לנצל את היתרונות של העידן הדיגיטלי. הטכנולוגיה הקיימת לא מתאימה לכולם, ומבחינת הלקוח הדבר החשוב הוא בחירה של מכון דפוס מנוסה, אשר משתלב ברוח הזמן. על מנת לבחור את המקום הזה, יש לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:

א. איכות המכונות – כל עבודת דפוס תלויה במכונה המייצרת אותה. גם העבודה המושקעת והיקרה ביותר עלולה לרדת לטמיון, במידה והמכונה לא מצליחה לעמוד בדרישות ובקצב. אל תתביישו לבדוק באילו מכונות משתמש בית הדפוס, ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

ב. סקר שוק – המחיר הוא פקטור חשוב בעת בחירת מכון דפוס. נסו לקבל מושג על המחירים, לפני שתחליטו היכן לבצע את ההדפסה. השוו בין מחירים בעזרת אתרי אינטרנט, היפגשו עם נציגי המכון, ובדקו מה כל הצעת מחיר כוללת.

ג. סוגי שירותים ולוח זמנים – מכון דפוס צריך לעשות הכל על מנת לעמוד בלוח הזמנים שתציבו לפניו. בדקו מהם סוגי השירותים הניתנים במכון, וקבלו התחייבות על לוח זמנים מסוים על מנת שלא ייווצרו נזקים בלתי הפיכים.

לסיכום, דפוס דיגיטלי מהווה קפיצת דרך משמעותית בעולם הדפוס, וכל אחד יכול וצריך ליהנות ממנו. חשוב להכיר את היתרונות של שיטת ההדפסה הזו, ליצור קשר עם מכון מקצועי, ולברר לגבי הצעת המחיר המשתלמת ביותר.