מהם טרמיטים, איך מזהים אותם ומה עלינו לדעת לפני שאנחנו מזמינים חברה להדברת טרמיטים – על כך ועוד בפוסט הבא!

מהו טרמיט?

לפני הכל חשוב לדעת ולהבין מהו טרמיט. טרמיט הוא למעשה חרק שחי בקבוצה או אפשר לומר במושבה גדולה. בקבוצה יש קן של טרמיטים ויש מלכה והוא די מזכיר באופיו את הנמלה, בעיקר מבחינת העבודה המשותפת שבין הטרמיטים אך אם רוצים לעשות הבחנה קצת יותר מדויקת, אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות המבנה האנטומי של הטרמיט. לטרמיטים אין עיניים ויש להם כנפיים שנושרות אחרי 48 שעות. בנוסף, צבעם חיוור או יש יאמרו שקוף. דרך נוספת להבחין בכך שמדובר בטרמיטים הוא העובדה שהטרמיט ניזון מעץ. לכן הנזק שיגרמו לנו הטרמיטים בבית הוא נזק במשקופים, רהיטים,  בפרקטים ובכל סוג של עץ שקיים אצלנו בבית.

לטרמיט יש בעיה גדולה עם חשיפה לאור מה שמקשה עלינו לאתר את אותם טרמיטים שחודרים לביתנו. לכן, הטרמיטים בונים תעלות ובתוך התעלות הם נעים כל הזמן.

ההבדל בין הדברת טרמיטים היום ופעם

אם בעבר היה קשה מאוד לאתר את הטרמיטים שכן הם נמצאים בתוך האדמה ומגיעים אט אט לתוך הבית היום יש שיטות קצת יותר מתקדמות. פעם היה צריך לקדוח חורים בבית , להחדיר עשרות ליטרים של חומרים לתוך האדמה וכך לנסות ולהשמיד את אותם טרמיטים ולמנוע מהם מלחדור לתוך הבית. חברות הדברת טרמיטים מקצועיות עושות שימוש בשיטת פיתיון בה הטרמיט לוקח את הפיתיון ובשיטה זו מושמד הקן.

כמה טיפים

  1. בצעו בדיקת טרמיטים לפני שאתם בונים את בית הקרקע שלכם, כך תמנעו מצב של גדילה של הקן ותוכלו לאתר אותו לפני שאתם נכנסים לבית החדש. בדיקה זו תחסוך לכם נזק עתידי במיוחד אם אתם מתכננים לשלב בבית חיפויי עץ, משקופים, פרקטים ושאר רהיטי עץ.
  2. בחרו בחברה מקצועית וחפשו המלצות מאנשים שכבר ביצעו הדברת טרמיטים. בדקו כי לחברה יש רישיון להדברת טרמיטים.
  3. אל תעשו את זה בעצמכם – השימוש בחומרי הדברה להשמדת טרמיטים הינו מסוכן ולכן חשוב להיעזר בבעל מקצוע שיודע ומבין את הסכנות, מחזיק בכל הציוד המתאים במטרה להשמיד את הטרמיטים ולמנוע חדירה שלהם לביתכם.

איך תאתרו אותם?

אם לא בצעתם הדברה לפני כניסה לדירה תוכלו לאתר את הטרמיטים על ידי הזזה של חפצי העץ שלכם. במידה ואתם מזהים חורים, כנראה שמדובר בטרמיטים ושווה לפעול כמה שיותר מהר לביצוע הדברה.