מרבית האנשים השומעים על המושג הסכם ממון הם ישר נוטים ליחס לו ערכים שליליים, מחשבות שליליות וכאילו הוא מתקיים רק בין זוגות שמתגרשים ומחלקים ביניהם את הרכוש. זה נכון שאחד הסוגים של הסכמי ממון הוא הסכם חלוקת רכוש בעת הליך הגירושין אולם מרבית הסכמי הממון הנם הסכמים הנערכים מראש, כשבני הזוג נמצאים ביחסים טובים וזאת דווקא כדי למנוע חילוקי דעות ומריבות על רכוש, כסף וקניין כלשהו שיפריע לזוגיות שלהם. 

מהו הסכם ממון?

הסכם ממון הוא למעשה חוזה בין בני הזוג, הקובע כיצד הנכסים, הכסף והרכוש החומרי והרוחני מתחלק בין הצדדים במקרה של גירושים עתידיים חס וחלילה או יותר גרוע – עקב מותו של אחד מבני הזוג. ישנן גם זוגות הקובעים על חלוקת הרכוש בצורה נפרדת גם כאשר הם ביחד ולעתים אפילו עושים הסכם משולב. ההסכם נחתם על ידי שני בני הזוג ודווקא כאשר הם בזמן טוב של הזוגיות שלהם, זאת כדי להכין את ההסכם בצורה מושכלת, נעימה ומתחשבת בשני הצדדים תוך שמירה על כבוד הדדי ואווירה נעימה. הסכם זה הוא מעין הסכם "ביטוחי" אם תרצו לבני הזוג. כלומר – אנו מאחלים לכל הזוגות לחיות יחד עד 120 ובאושר ועושר אולם זוג שדרכיו ייפרדו מסיבה כלשהי – כבר יהיה להם מסמך מוכן שיחסוך להם הרבה עוגמת נפש, זמן, פגישות עם עורכי הדין שלהם ומלחמה לא נעימה בין הצדדים במקרה של גירושין למשל. ההסכם חייב להיעשות בכתב ולקבל אישור משפטי.

מתי לעשות הסכם ממון?

על מה מסכמים בהסכם ממון?

יש כמה וכמה דברים עליהם מסכמים בהסכם ממון. הדבר הראשון הוא כמובן כסף. אותו כסף הנמצא בחשבון הבנק או מזומן הנמצא במקום כלשהו השייך לאחד מבני הזוג. אנו מדברים על כסף נזיל, על השקעות, פיקדונות, קרנות נאמנות ועוד. בהסכמי ממון נהוג לכלול גם כל מה שקשור לנכסים: זה יכול להיות דירה, מחסן, רכב, רכוש אחר, בית עסק , ירושות עתידיות ועוד.

סוגים שונים של הסכמי ממון:

ישנם הסכמי ממון המפרידים את הרכוש לגמרי בין בני הצד. כל אחד מגיע עם החבילה שלו ומה שהוא צובר בחייו וחיים במשותף בהתאם למה כל אחד מבני הזוג רוצה להעניק לשני וכך להסתדר. ישנם הסכמי ממון שבהם מחליטים כי כל הרכוש בין בני הזוג לא משנה לאיזה צד יש יותר – יהיה משותף. יש כמובן גם הסכם משולב הכולל סעיפים הקובעים מה משותף ומה נפרד.

אצל מי לעשות הסכם ממון?

עו"ד עמית ורד מתמחה בדיני משפחה וגירושין ובין היתר מטפל גם בהסכמי ממון הן לפני הנישואין והן במהלכן. על ההסכם להיכתב בצורה מכובדת ומכבדת לשני הצדדים, באווירה נעימה ורגועה ובצורה מקצועית ועניינית. לאחר מכן יש לתת תוקף משפטי להסכם ועם שנים רבות של עריכת הסכמי ממון בין בני זוג המשרד ישמח לטפל גם בכם במקצועיות רבה. 

יצירת קשר עם משרד עורכי דין עמית ורד

טל: 03-9499555
נייד: 050-7266555
פקס: 03-9588555
אימייל: info@amitvered.co.il
כתובת: רוטשילד 15 ראשון-לציון 7526601 מתחם גן העיר (קומה 6)

למאמרים נוספים על הסכם ממון:

עורך דין עמית ורד הסכם ממון

עורך דין עמית ורד הסכם ממון לפני נישואין

עורך דין עמית ורד הסכם ממון לאחר נישואין

עורך דין עמית ורד הסכם ממון ידועים בציבור

עורך דין עמית ורד הסכם ממון על כסף

עורך דין עמית ורד הסכם ממון על דירה

עורך דין עמית ורד הסכם ממון על עסק

עורך דין עמית ורד הסכם ממון על ירושה עתידית

עורך דין עמית ורד הסכם ממון על מתנות

עורך דין עמית ורד מדוע חשוב לערוך הסכם ממון?

עורך דין עמית ורד הסכם ממון הפרדה רכושית מוחלטת

עורך דין עמית ורד הסכם ממון וצוואה

כיצד להציע לבן או בת הזוג לערוך הסכם ממון?

הסכם ממון: ודאות משפטית לזוגיות מאושרת

הסכם ממון ידועים בציבור – לא נעים, אבל חיוני

הסכם ממון בלוג תפוז

מה זה הסכם ממון? האם ומתי כדאי לעשות?

הסכם ממון – מה זה הסכם ממון? האם ומתי כדאי לעשות?

חיסכון במס רכישה או מס שבח בעסקת מקרקעין

למה כדאי לכם לפנות אל עורך דין הסכם ממון?

החשיבות של הסכם ממון

למה הסכם ממון זה מסמך שכדאי לחתום עליו?

הסכם ממון והחשיבות שלו לזוגיות שלכם