רבים מאיתנו מעדיפים נופש בארץ על פני כל מקום אחר בעולם. והאמת היא שבארץ ניתן למצוא איזורי אקלים שונים ומגוונים כל כך שנדמה כאילו, והארץ הקטנטנה שלנו משתרעת על פני מרחבים עצומים. אבל כולנו יודעים שהיתרון הגדול של הארץ הוא שלא צריך לנסוע 10 שעות כדי להגיע למדבר או 8 שעות, כדי להגיע להרים מושלגים ואין צורך בטיסות למקומות אלה כמו בחו"ל. נופש בארץ ניתן לעשות במרחבי מדבר הנגב או בבקעת ים המלח, לאורך חוף הים התיכון ומישור החוף, בהרי ירושלים והרי הגליל, סביב ים הכנרת ועד להרי החרמון המושלגים בחורף. כל איזור כזה הוא איזור ייחודי ושונה והכל נמצא במרחק נסיעה קצר יחסית ממרכז הארץ שבו מתגוררים רוב תושבי המדינה.

סוגים שונים של נופש בארץ

בנוסף לאיזורי האקלים השונים שבארץ ניתן למצוא מגוון רחב של צורות נופש, שמותאמות לאנשים ומשפחות בעלות אופי שונה.  סוגי הנופש הנפוצים בארץ הם:

נופש בצימרים

את מרבית סוגי הנופש הללו ניתן למצוא בכל איזורי הארץ, כאשר בשנים האחרונות התפתחה מאד צורת הנופש בצימרים שמאד אהובים על הישראלים. צימרים אלה ניתן למצוא בגדלים שונים ובמקומות מקסימים בכל חלקי הארץ, והם מתאימים גם לנופש וגם כבסיסי יציאה לטיולים בסביבה, ורבים מהם כוללים כיום מתקנים רבים כמו בריכת שחיה, ג'קוזי, סאונה וכדומה.

נופש מאורגן

נופש מאורגן עם חברת הסעות גם מאד פופולארי, כאשר כל הנופשים נוסעים יחד באוטובוס ממוזג ומאובזר של חברת הסעות, או בוואן איכותי, ויכולים ליהנות מטיול של כמה ימים בצוותא בלי דאגות של נהיגה או ארגון הטיול. נופש מאורגן מסוג זה מאד נפוץ גם בקרב בני גיל הזהב המעוניינים לנפוש בקרב אנשים בני גילם בצורה מאורגנת ומסודרת. 

נופש במלונות

גם נופש במלונות גדולים ומאובזרים כדוגמת המלונות באילת או סביב הכנרת או לאורך חוף הים התיכון מאד נפוצים בקרב משפחות ישראליות רבות, וגם במקרים אלה כאשר מתארגנות כמה משפחות לנופש משותף ניתן להזמין הסעה של חברת הסעות עד למקום הנופש ובחזרה כדי להיות כולם יחד מהיציאה לנופש ועד לחזרה הביתה. המלונות בארץ מסווגים לפי מספר כוכבים המעידים על רמת האירוח וטווח המחירים, וכל אחד יכול למצוא לו ולמשפחתו מלון שיתאים לצרכים ובתקציב שיש לו. רבים מן המלונות מציעים ללקוחות שירותי ספא ובריאות מאד מהנים, בידור לגדולים ולקטנים, פעילויות רבות לזמן הנופש, ואף יציאה לטיולים בסביבה.

נופש אתגרי בשטח

וכמובן, יש את הנופשים המעדיפים לשהות בשטח עם רכבים מיוחדים, ועם ציוד קמפינג ללינת לילה, יציאה לטיולי שטח רגליים והגעה למקומות נסתרים ומיוחדים.