חיתוך בלייזר הפך בשנים האחרונות לאחת מהטכנולוגיות המבוקשות, היעילות והמדויקות ביותר בתחום החיתוכים. אמנים, נגרים, בעלי עסקים, חברות פרסום – אלו ועוד עושים שימוש בטכנולוגיה זו בשל הדיוק, המהירות והמחיר הנוח לביצוע קשת רחבה של פעולות חיתוך באינספור חומרי גלם – מתכות, עץ, זכוכית, פרספקס, טקסטיל ובדים מסוגים שונים ועוד.

חיתוך בלייזר איך זה עובד ?

כאמור מדובר בשיטת חיתוך מדויקת מאוד שמאפשרת לנו לקבל מוצרים ברמת גימור מושלמת. השאלה היא איך זה עובד?. באמצעות תוכנת מחשב, המכונה כלומר קרן הלייזר מקבלת הוראות מדויקות כיצד לפעול וחותכת באמצעות אנרגיה ייחודית. המכונה יודעת לקרוא קבצים המיוצרים בפורמט DXF או DWG. אותם קבצים מיוצרים בתוכנות עריכה כמו אילוסטרייטור למשל. אין זה מספיק להיות מעצב גרפי בכדי לבצע חיתוך בלייזר אלא יש להבין את התחום לעומק, לדעת כיצד לעבוד עם הקבצים הללו ועם התוכנה ולשם כך מומלץ להיעזר בחברה המתמחה בחיתוך בלייזר ואף תדע לייצר באופן המדויק ביותר את המוצר שבו אתם מעוניינים לייצר.

דברים שחשוב לדעת על חיתוך בלייזר:

  1. לרוב גודלו של השולחן עליו מבצעים את פעולת החיתוך הינו 1 מטר על 70 סנטימטרים. אם אתם צריכים לייצר חיתוך גדול מזה, ניתן לחבר כמה חיתוכים ביחד. מכיוון שהחיתוך עצמו מתבצע ברמת דיוק גבוהה, לא מרגישים כי יתבצע חיבור. לכל סוג של פלטה גדלים משלה כך שפלטה מעץ למשל לרוב גדולה יותר מפלטת מתכת.
  2. במידה ועליכם לבצע חיתוכים קטנים חשוב למקם בצורה הגיונית את החלקים שחותכים, זאת בכדי להימנע מבזבוז מיותר של חומרי גלם. מומלץ להתייעץ עם בית הדפוס מולו אתם עובדים ולשאול כיצד ניתן למקסם את החיתוך.
  3. חשוב לעשות פיילוט ולראות בעיניים שהמכונה אכן מסוגלת לחתוך את החומר אותו אתם מעוניינים לחתוך.

לסיכום, יתרונותיה הרבים של טכנולוגיית החיתוך בלייזר