טבעות זהב מעוצבות הן הרבה יותר מסתם תכשיט, הן דרך להעביר מסר. טבעות זהב מעניקות לעונד אותן נופך של אלגנטיות, של סטייל, שכן זהב לעולם לא יצא מהאופנה, כמו שמלה שחורה נאה, וערכו רק עולה. נוסף לכך, לרכוש עבור מישהו או מישהי מתנת טבעת זהב מעוצבת מעיד על רגש עמוק, שמקפל בחובו אכפתיות, הערכה והרבה רצון לשמח, רגשות שאינם עניין של מה בכך. כך שגם מי שמקבל וגם מי שמעניק את המתנה יוצא מורווח. ועכשיו רק נשאר לבחור את הטבעת.

מאיפה מגיע הזהב?

זוכרים את סרטי המערבונים המדברים על הבהלה הגדולה לזהב, תקופה שהתרחשה בארצות הברית? כשמה כך הייתה. הזהב הוא יסוד כימי מתכתי שנחצב מבטן האדמה, ונמצא בטבע בצורתו הטהורה בשל הקושי שלו בהתרכבות עם יסודות אחרים. זהב איננו מתחמצן או מחליד, הוא עמיד לחום גבוה, כמעט שאין חומרים שיכולים להמיסו, והוא בוהק ומנצנץ כמעט בכל מצב. מכאן ערכו הגבוה. תכונות אלה הם מה שהופכים את הזהב ליקר יחד עם הימצאותו המוגבלת יחסית בעולם, ולצד תכונותיו השימושיות, שהופכות אותו למצרך מבוקש במיוחד.

דברים שכדאי לקחת בחשבון

בשל מחירו הגבוה של הזהב, רוב תכשיטי הזהב בארץ הם למעשה גולדפילד, מתכת פשוטה יותר כמו פליז המצופה בזהב. אין כל רע בתכשיטי גולדפילד ואפילו להפך. הם מצופים לרוב ב-10 קראט של זהב ויכולים להחזיק שלושים שנה בלי להשחיר או להישרט. עליכם רק לוודא לפני הרכישה שציפוי הזהב הוא איכותי, כפי שהוא אמור להיות, ותזכו בטבעת מוזהבת נהדרת, שמי שלא ידע יתקשה להבדיל בינה לבין טבעת יצוקה מאה אחוז זהב, וזאת במחיר מצוין שזמין לכל כיס.

סוגים של טבעות

טבעות זהב מעוצבות מגיעות בכל הגדלים, הדגמים והסוגים. ישנן טבעות זהב פשוטות וחלקות, טבעות עם שיבוצים של אבנים בצבעים שונים או יהלומים ואפילו טבעות ששוברות את הסטיגמה שטבעת חייבת להיות עגולה – טבעות מרובעות, טבעות שמורכבות ממספר טבעות קטנות ואפילו טבעות בצורות של בעלי חיים דוגמת נחשים.