הכל על טיפולי CBT
הכל על טיפולי CBT

לאורך השנים השתכללו אינספור שיטות טיפול בעולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה ובכלל אנשים עוברים לטיפול באמצעות שיטות טבעיות יותר מאשר בטיפול בתרופות. טיפולי CBT הנם טיפולים פורצי דרך בעולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה והוכחו מחקרית כיעילים מאוד במגוון רחב של מקרים המציגים מצוקות נפשיות או קשיים אישיים וחברתיים: החל מהפרעות קשב וריכוז, דרך מחשבות על אובדן ואבל, אי מימוש עצמי, חרדות, דיכאון ועד לטיפול במקרים פוסט טראומטיים ובעיות שונות אחרות.

מה זה בכלל CBT?

מה זה CBT – סי בי טי בעברית זה ראשי תיבות של טיפול קוגניטיבי התנהגותי. גישה זו של הטיפול מעריכה את הבעיה ואת הסימפטומים לבעיה ובאמצעות הקניית כלים ומיומנויות אישיות וחברתיות למטופל הוא מצליח להתמודד עם הבעיה, להפחית את ההשפעה שלה ולהיפתר ממנה. טיפול זה משלב בין שיח לבין טכניקות טיפול נוספות ומסייע בהשגת תוצאות בטווח קצר. ניתן לטפל בCBT במקרים רבים ובסיס האמונה של השיטה היא שהכוח נמצא באדם וביכולת שלו לחולל את השינוי.

שאלות – תשובות בנוגע לטיפולי CBT:

שאלה: האם זה עוד אחד מטיפולי הקואוצ'ינג וההתפתחות האישית?

תשובה: ראשית התפתחות אישית היא דבר נפלא וככל שתגדילו להשקיע בהתפתחות האישית שלכם זה יתרום לכם בכל תחומי החיים. חשוב להדגיש כי קואוצ'רים למיניהם, פסיכולוגים, פסיכאטרים ודרכי טיפול ואנשי מקצוע נוספים פועלים בטיפול ומתן השראה המבוססים על כלים שלמדו בטיפולי CBT. טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא השם הכולל למגוון הטיפולים הללו הקשורים בהכרת הקשיים והאתגריים הנפשיים הללו ויצירת כלים פסיכולוגיים מחשבתיים והתנהגותיים להתמודדות עם הבעיה.

שאלה: מה הכוונה שינוי התנהגותי?

תשובה: הבסיס לטיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא שבקביל לשינוי מחשבתי צריך גם להיווצר שינוי התנהגותי. ברוב המקרים כדי לטפל בסיטואציה תידרש גם פעולה אקטיבית לטיפול בבעיה ולא רק שינוי החשיבה.

שאלה: תוך כמה זמן רואים תוצאות?

תשובה: טיפול CBT נותן תוצאות תוך זמן קצר (בדרך כלל כמה מפגשים) וזו אחת הסיבות העיקריות שהוא מומלץ ביותר על ידי מומחים.

שאלה: למה באמת הוא מומלץ על ידי מומחים?

תשובה: מלבד היותו טיפול המשיג תוצאות כבר בטווח הקצר, הוא משלב מגוון סגנונות טיפול מעניינות שמחברות את המטופל אל המטפל, מאפשרות לו לזהות את הבעיות גם כן ולהיות מודע אליהן. כמו כן המטופל זוכה לפיתוח כלים ומיומנויות שעוזרים לו להתמודד עם הקשיים גם לאחר הטיפול.

היכן ניתן ללמוד טיפול CBT?

מכון פסגות הוא המכון המוביל בישראל ללימודי CBT וטיפול באמצעות CBT. אנשי מקצוע רבים מגיעים להשתלמויות מקצועיות במכון כדי להרחיב את ארגז הכלים הטיפוליים שלהם. בין היתר מגיעים יועצים חינוכיים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מטפלים שונים, מורים, מאמנים אישיים, עובדים סוציאליים ועוד. אז אם אתם רוצים להרחיב את ארגז הכלים שלכם או זקוקים להכשרה מקצועית בתחום טיפול הCBT לטובת קבלה לעבודה מסוימת. צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם פרטים נוספים אודות מסלולי הלימוד האפשריים.