מהירות אינטרנט נמדדת בפועל לפי מהירות הגלישה. את מהירות הגלישה מהמחשב או הטלפון אפשר לבדוק באמצעות תוכנות ייעודיות. מהמחשב האישי ניתן לגלוש לאתרים שמציעים את שירות הבדיקה בחינם, בעוד בטלפון רצוי לתת עדיפות לאפליקציות. כמו כן, ספק אינטרנט יכול להעביר אליכם כתובת אתר לבדיקה אובייקטיבית של המהירות הקיימת.

אלו הגורמים העיקריים שקובעים כמה מהר תגלשו באינטרנט?

א. פרמטרים שתלויים באתר – גלישה לאתר מסוים יכולה להיות מהירה או איטית יותר בהשוואה לאחר אחר. הפרמטרים שתלויים בזמן התגובה של האתר הם עומס נקודתי של גולשים, איכות התשתית העומס על שדרת הרשת במדינה שבה שרתי האתר נמצאים ועוד.

ב. תקינות החיבור – יש לוודא שהחיבור לאינטרנט תקין כדי ליהנות ממהירות גלישה אופטימאלית. המחשב, הראוטר והחיווט למודם צריכים לתפקד כראוי כי אחרת יהיו גורמים שיפריעו לגלישה ויאטו אותה.

ג. תוכנות ושימושים – מהירות האינטרנט תלויה בתוכנות שמנצלות את רוחב הפס על המחשב או הטלפון שלכם. בדיקה קצרה עם תוכנת אנטי וירוס יכולה לגלות האם הותקנו על המחשב רוגלות, או שמא יש וירוס ספציפי שמפריע לגלישה. בצעו את הבדיקה עם חברה טובה והגנו על עצמכם מפני נזקים בלתי הפיכים.

ד. הגדרות ספק – במידה ואין אף תקלה בצד שלכם, תוכלו ליצור קשר עם נציגי הספק ותשתית האינטרנט. בחלק גדול מהמקרים יש בעיה עם הגדרות הספק ונדרשת אתחול שלהן.

החשיבות של גלישה מהירה

רבים שואלים את עצמם למה בכלל כדאי להשקיע במהירות גלישה גבוהה באינטרנט. ראשית, התלות בשירותי האינטרנט הולכת וגדלה. היא צפויה עוד יותר לצמוח בשנים הבאות, מה שמחייב התאמה של תוכנה וחומרה. גלישה מהירה באה לידי ביטוי בצריכת תכנים, שיתוף קבצים, צפייה בסרטים וסדרות, האזנה למוזיקה ועוד. כל אלו מושפעים ממהירות הגלישה וקובעים את איכות החיים שלנו.

שנית, היום אין באמת סיבה להתפשר על מהירות הגלישה. אפשר להשיג מגוון רחב של חבילות גלישה במחירים אטרקטיביים ולשמור על תקציב התקשורת החודשי. כל מה שצריך לעשות הוא לוודא את מהירות הגלישה ולטפל בבעיות שעל הפרק.