פריצת דלתות, החלפת מנעול, החלפת צילינדר, תיקון דלת, שחזור או שכפול מפתחות, תיקון צילינדר, פריצה לרכב – פעולות אלו ועוד חייבות להתבצע על ידי מנעולן מוסמך ומקצועי למען הבטיחות שלכם, הביטחון האישי שלכם ובכדי למנוע נזק נוסף למפתח, למנגנון הנעילה, לדלת או לרכב.

אז בדקתם מנעולנים הפועלים באזור מגוריכם, וידאתם כי אכן לאותו מנעולן תעודת יושר ואמינות ממשטרת ישראל, השוואתם מחירים ואתם בדרך לקבלת החלטה. חשוב לזכור כי טרם מנעולן מקבל את ההסמכה שלו, אותה הסמכה המאפשרת לו לבצע את כל אותן פעולות שציינו בתחילת הפוסט, עליו לעבור הכשרה די ארוכה ומורכבת בדרך להיותו מנעולן מקצועי. מידע תיאורטי, ניסיון מעשי ופרקטי בתחום עד לקבלת תעודת הסמכה המאושרת על ידי משטרת ישראל.

מדוע המשטרה לוקחת חלק בתהליך הזה?

עד לפני כמה שנים תחום המנעולנות לא היה מאושר על ידי המשטרה מה שהיה מוביל אנשים רבים לקרוא לעצמם מנעולנים מבלי לעבור את אותה הכשרה. הדבר יצר ריבוי פריצות, גניבות ורמאויות על ידי בעלי מקצוע שלא נחשבים מנעולנים בהגדרה שלהם. זו הסיבה שהיום מדובר בתהליך שנמצא תחת פיקוח מוקפד והיום רוב האנשים יודעים כי עליהם לבחור מנעולן עם הסמכה ותעודת אמינות שמוכיחה כי הוא אכן מנעולן שעוסק בתחום.

keys-20290_640

אז איך בוחרים מנעולן ?

  1. לפי ההכשרה שלו – בחרו רק מנעולן שעבר את ההסמכה המתאימה בהתאם לפעולה אותה אתם צריכים לבצע.
  2. לפי המלצות – באתרי האינטרנט העוסקים בדירוג בעלי מקצוע, תוכלו להיחשף להמלצות אמיתיות ולהתרשם ממנעולנים איכותיים.
  3. לפי אזור המגורים שלכם -בחרו במנעולן שפועל באזור מגוריכם שכן לרוב כאשר אנו זקוקים לשירותיו של מנעולן אנו נמצאים במצב חירום כמו למשך תקועים מחוץ לבית, תקועים מחוץ לרכב וכדומה. בנוסף, בדקו שאכן המנעולן שעובד באזור המגורים שלכם אכן זמין וכי הוא צפוי להגיע אליכם מקסימום תוך 30 דקות. אם אתם רואים שזה לא הולך לקרות, פנו למישהו אחר.
  4. לפי המחיר – טרם אתם בוחרים מנעולן נסו להשוות מחירים.

לחוצים, נמצאים בפאניקה, מעוניינים לאתר מנעולן כמה שיותר מהר? נסו לשאול את השכנים שלכם לגבי מנעולן עליו הם ממלצים וכך תוכלו לקצר את זמן ההמתנה. זכרו בחירת מנעולן איננו עניין של מה בכך וחשוב לעשות בחירה מושכלת, שקולה והגיונית.