התקנה, הרכבה, פריקה או פריצה של מנעולים דורשת לא מעט מיומנות. רק אנשי מקצוע שעברו את ההכשרה המתאימה יכולים לבצע את הפעולות הללו מבלי לייצר נזקים בלתי הפיכים. בין היתר, כדאי להזכיר את האופן בו הפריצה או ההתקנה משפיעה על הדלת, על הצילינדר ועל מוצרי פרזול נוספים. כל אלו ועוד מוכיחים מדוע חשוב להזמין איש מקצוע טוב ולא להתפשר.

בעת הזמנת מנעולן יש מספר נושאים שכדאי לשים לב אליהם:

א. ניסיון – ככל שאיש המקצוע מנוסה ובקיא יותר בתחום בו הוא עוסק, כך יהיה לו קל לענות על צרכי הלקוח. יש אנשי מקצוע מוכשרים מאוד אך נטולי ניסיון, והפנייה אליהם היא במידה מסוימת סיכון.

ב. תעודת הסמכה – על מנת לעבור קורס מנעולן נדרשת הצגה של תעודת יושר. לאחר מכן מצטרף המועמד אל קורס יחסית מורכב, המנותב לשלושה חלקים מרכזיים: לימוד, הכשרה ועבודה מעשית. הקורס הוא בעיקר סביב התיאוריה של מנעולים, והוא כולל התייחסות אל סוגי צילינדרים שכיחים, מנגנוני הפעלה, שיטות פריצה, שיטות התקנה וכדומה. עוד רוכשים התלמידים ידע לגבי שכפול מפתחות או ייצור מפתחות  לצרכים פרטיים ועסקיים.

ג. מחיר – עדיף להזמין איש מקצוע לאחר שמבצעים השוואת מחירים. העלות של שירותי פריצה או התקנת מנעולים נקבעת לפי המרחק של הלקוח, סוג הצילינדר ואופי העבודה. ניתן להשתמש באתרי אינטרנט על מנת להשוות בין אנשי מקצוע, ולחפש אחר המחיר הנוח ביותר. מצד שני, מומלץ להשקיע באיש מקצוע איכותי ומנוסה, מאשר לנסות ולחסוך על נותן שירות ללא כישורים מתאימים.

אביזרי פרזול לשיפור רמת האבטחה

לא חייבים לחכות לאובדן של המפתח על מנת להזמין שירותי פריצה. אפשר ליצור קשר עם מנעולן לקראת מעבר דירה, שיפוץ או כניסה לבית חדש, ולברר לגבי צילינדרים, צירים ובריחים. אביזרי פרזול מן הסוג הזה נועדו על מנת לשפר את הבטיחות בבית או בעסק. אפשר להשתמש במוצרים בדלתות הכניסה, בשערים, בחצר ובמרפסת. האביזרים תורמים לנעילה של הבית, ומשתלבים גם עם מוצרי זכוכית, עץ ואלומיניום.

עיסוקו המרכזי של המנעולן הוא מתן שירותי בריח, פריצה וחילוץ. מעבר לכך, הוא נחשף אל שיטות אבטחה חדשות, ומקבל עדכון מלא על שילוב השיטות בבתים ועסקים.

מדוע יש צורך בתעודת יושר ורישיון מטעם המשטרה?

מנעולן הוא בין אנשי המקצוע היחידים הזקוק לרישיון ותעודת יושר מטעם משטרת ישראל. רמת האמינות שלו חשובה מאוד משום שהוא נחשף אל פריטים יקרי ערך, מסמכים וכספות. תהליך ההתמקצעות שלו כולל התמודדות עם דרישות של מבנים ציבוריים, בתי תעשייה, מוסדות ורכבים. במהלך ההכשרה הוא לומד להתאים, לשחזר ולייצר שלל סוגי מפתחות.

לסיכום, כדאי לבחור את איש המקצוע הזה על פי ניסיון, הסמכה ומחיר הוגן, ולא לוותר על שימוש במוצרי פרזול איכותיים לצורך הגנה ואבטחה של הבית.