עבודות גינון הן עבודות שבטיחות מהווה בהן חלק חשוב ומרכזי. הגנן הממוצע עושה שימוש בשורה של כלי גינון יוצרי סיכון, החל ממעדר, דרך מכסחת דשא וכלה במסור שרשרת בנזין או מסור גיזום עצים. בעוד גננים רבים מקפידים על כללי הבטיחות ובזכות זאת שומרים על עצמם ועל הסובבים אותם, גננים אחרים מגיעים למשימה עם המון מוטיבציה ומבלי לתת את הדעת בצורה מספקת לשיקולי בטיחות שחייבים להיות נוכחים בכל רגע ורגע של עבודה עם כלים אלה.

בעבודה עם מסור שרשרת או מסור עצים בנזין, ישנם מספר כללי בטיחות שחשוב להקפיד עליהם, ואלו מתקיימים בכמה מישורים.

בטיחות הגנן

בראש ובראשונה, האדם הנחשף יותר מכל אחד אחר לסיכונים שיוצרים אותם כלי גינון הוא הגנן עצמו, ועל כן חשוב שאותו גנן יקדיש את תשומת הלב הנדרש, וייקח ברצינות את הסיכונים הקיימים על מנת שיוכל להתגונן מפניהם בצורה אפקטיבית. בעבודה עם מסור שרשרת ישנם מספר כללים בסיסיים שיש לעקוב אחריהם:

בטיחות הסביבה

בעבודה עם כלים מסוכנים כמו מסור שרשרת, ישנה חשיבות רבה לתשומת הלב הניתנת גם לבטיחות הסביבה, וגם בהיבט זה ישנם מספר כללים שחשוב לעקוב אחריהם:

בטיחות הכלים

חלק לא קטן ממחדלי הבטיחות בעבודה עם מסור שרשרת בנזין או מסור חשמלי, מתרחשים לאחר תקלה בטיחותית בכלי העבודה עצמו. שמירה על בטיחות הכלים עשויה לעיתים להיות כרוכה בהוצאה כספית, אך אין מנוס ממרכיב זה שעלול להוות את גורם הסיכון העיקרי בעבודות גינון. על כן, גם בהיבט זה יש לעקוב אחרי מספר כללי בטיחות חשובים:

הפוסט בשיתוף חברת שרות וציוד המספקת כלי גינון מקצועיים וציוד גינון.

כתובת: רחוב העבודה 36, ראש העין.

טלפון: 03-5352028.