חובת הזהירות אמורה להנחות אתכם בכל נסיעה בכביש ממכלול שיקולי בטיחות ולא רק כאמצעי להימנע ממצלמות הדרכים לתפוס אתכם נוהגים במהירות מופרזת. הנחת העבודה היא קיומן של מצלמות בכל כביש. חלק מהמצלמות, המבוססות על רדאר דיגיטאלי, מקשות גם על גלאים חדישים ומשוכללים לאתר אותן מבעוד מועד. כמתחייב מהנחת עבודה – קחו בחשבון כי על כל רמזור מותקנת מצלמת רמזור שיכולה ללכוד אתכם נוסעים, חלילה, באור אדום. בשל העדר היכולת לראות כל מצלמה, תמיד יש להניח כי הן מצויות לאורך כל כביש ומותקנות על כל רמזור.

תנאי הכרחי לזהירות וממילא להימנעות מהיתפסות על ידי מצלמות הוא שמירה קפדנית על נהיגה במהירות המותרת. בשולי כבישים רבים, לאורכם, כמו גם בכניסה ליישובים רבים יש שלט המכריז על המהירות המותרת המרבית. מד המהירות המצוי במכונית מהווה אינדיקציה מוסמכת, ברורה ומדויקת, למהירות הנסיעה שלכם בכל רגע נתון.

אתם חייבים לשים לב למהירות ולא להיגרר אחרי- תרתי משמע- נהג הנוסע לפניכם במהירות מופרזת. איש מכם ודאי לא רוצה ללכת בעקבות עבריינים בכלל ולנסוע אחרי עברייני תנועה בפרט. אין לסמוך באופן עיוור על הנהג שלפניכם.

הסכנה אורבת לנהגים ממצלמות שאינן גלויות לעין. יש לא מעט כאלה. הניסיון לאתר אותן במהלך הנסיעה הוא מסוכן מאין כמוהו; העדר שימת לב לשבריר שנייה מהכביש עלול לגרום לתאונה. וכך לא זה בלבד שלא תועילו- תגרמו נזק.

מיקוד המאמץ לא אמור להיות בהיזהרות ממצלמות המהירות אלא בשמירה זהירה וקפדנית עליה. לא שאינכם יודעים זאת אבל חשוב לציין ולהדגיש את חשיבות ההבחנה הזו.

מה עושים כשנתפסים ומואשמים?

אם נתפסתם במהירות מופרזת וקיבלתם דו"ח או זימון למשפט- זה הזמן לפנות לאלתר אל עורך דין תעבורה. הוא ילמד אתכם את פרטי המקרה, מיקומו והשעה שבה נעשה, יעבור על העבר התעבורתי והפלילי שלכם וימצא נקודות העשויות לסייע לו כשייצג אתכם במשפט. הוכחת העדר אשמה עלולה להיות קשה ולכן לא רצוי להגיע כלל למצב זה, אבל מאחר שבתוך עמנו אנחנו יושבים ונוכחים לדעת כי מצלמות מצלמות עברייני תנועה חדשות לבקרים, בכל שעה שהיא, אם וכאשר ברירת המחדל שאתם ניצבים בפניה היא פנייה אל משרד עורכי דין תעבורה –  פנייה כזאת היא לא רק ברירת מחדל אלא גם בחלופה טבעית, מתבקשת ומועדפת.

בשורה התחתונה- תשובה קצרה, חדה וחלקה, לשאלה שבכותרת היא פשוטה בתכלית הפשטות: להיזהר ממהירות מופרזת על ידי שמירה על המהירות המותרת…