אנשים רבים סובלים מביעות שונות כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, כאבי ראש ועוד שלל תסמינים, תסמינים אשר במקרים רבים יכולים לנבוע כתוצאה מיציבה לא נכונה המושפעת רבות מנעילת נעליים לא מתאימות. מדובר בנעליים אשר אינן נותנות תמיכה נכונה לגוף עצמו מה שגורם ליציבה לא נכונה, יוצר עומס על מפרקים, עצמות, עמוד השדרה ועוד, אשר באים לידי ביטוי בכאבים שונים. לעיתים החלפה של הנעליים בנעליים מתאימות, נעליים אורטופדיות אשר נותנות תמיכה נכונה לגוף תביא להקלה משמעותית בכאב ובחוסר הנוחות. 

מה זה נעליים אורטופדיות ולמי הן מתאימות?

נעליים אורטופדיות הינן נעליים המותאמת באופן אישי לאדם ולצרכים האישיים שלו ושל הגוף שלו. מדובר על נעליים אשר מותאמות למבנה כף הרגל של האדם הנועל אותן, ומאפשרות תמיכה נכונה אשר משפיעה באופן ישיר על היציבה ובין היתר מונעת בעיות פיסיות שונות הנובעות כתוצאה מיציבה לא נכונה. נעליים תומכות אורטופדיות חשובות הן לאנשים הסובלים בעיות אורטופדיות אך חשובות לא פחות כדי לעזור לאנשים להימנע מבעיות אורטופדיות שונות ולהפחית את הסיכוי לסבול מבעיות שונות בעתיד גם אם כרגע הם לא סובלים משום דבר.

כיצד מתאימים נעל אורטופדית לאדם?

כדי שנעל תיתן את התמיכה הנכונה חשוב להתאים אותה לאדם בצורה הטובה והמדויקת ביותר וזאת עושים על ידי מספר פרמטרים. אחד מהם מתייחס למבנה כף הרגל והקרסול כמו למשל מצב הקשת האם יש שקיעה או שהיא גבוהה מדי ועוד. פרמטר נוסף מתייחס לשאלה האם האדם סובל מבעיה אורטופדית מסוימת אליה צריך להתייחס ופרמטר חשוב לא פחות זה מה המטרה של השימוש בנעל, האם היא מיועדת לפעילות גופנית, האם האדם נועל אותה למשך זמן רב ועוד. כאשר לוקחים בחשבון את כל הפרמטרים ישנה יכולת להתאים לאדם את הנעל הטובה והמדויקת ביותר עבורו, נעל אשר תיתן את התמיכה הראויה ביותר לאדם.

למה חשוב לשים לב בבחירת נעל אורטופדית?

אחד הדברים הכי חשובים בבחירת נעל אורטופדית זה שהיא תהיה נוחה. חשוב לוודא שהנעל לא צרה מדי ולא רחבה מדי, במידה ואתם נעזרים גם במדרסים ליידע את המכון בו אתם רוכשים את הנעליים על כך ולוודא שהמדרסים אכן מתאימים לנעל. הקפידו להתאים את הנעל לצרכים האישיים שלכם, יש הבדל בין נעל המשמשת לפעילות ספורטיבית כמו ריצה או הליכה, נעל אשר מתאימה לאדם העומד שעות על הרגליים ונעל של אדם הסובל מסוכרת.

למידע נוסף ורכישת נעליים אורטופדיות בהתאמה אישית, בקרו באתר של מירב מכונים אורטופדים: https://midrasim.org.il