למה זה כך כך אטרקטיבי?

לכולם כבר די ברור שכדאי וחשוב להתקין סורגים בבית, אבל עדיין לא ברור מדוע דווקא סורגים שקופים ולא סורגי מתכת. ובכן, סורגים הם אמצעי הגנה חשוב מאוד לכל בית, בעיקר לבתים פרטיים ובתים הממוקמים בקומות הנמוכות של מבני מגורים. הסורגים מעניקים לנו הגנה בשני היבטים מרכזיים:
• מניעת כניסה של גורמים זרים ובלתי מורשים לשטח הבית דרך פתחי החלונות והדלתות
• מניעת נפילה של פעוטות או אנשים מבוגרים מבעד לחלון
כאמור, עד היום היינו רגילים לקבל את ההגנות הללו מסורגי מתכת סטנדרטיים, המגיעים בעיצובים שונים, אך תמיד כרוכים בפגיעה מסויימת באסתטיקה של הבית ובתחושה של היושבים בתוכו. סורגי המתכת, מעצם טבעם, עשויים חומר אטום שחוסם את שדה הראייה, ובכך פוגע בנוף הנשקף מהבית, בולט לעין ומעניק תחושה של מקום סגור ומסוגר.
מה שהסורגים השקופים מציעים, הוא את הפתרון הטוב ביותר מבחינה בטיחותית וביטחונית מחד, ואת הפתרון הטוב ביותר מבחינה אסתטית. מחד, אתם זוכים לסורגי פוליקרבונט בעובי 10 מ"מ, המעניקים לכם הגנה מלאה מפני פריצות ומפני נפילות של פעוטות מבעד לחלון, ומצד שני, אתם זוכים בסורגים רואים ובלתי נראים, שלא יסתירו לכם את הנוף, לא יפגעו באסתטיקה הכללית של הבית ולא יפגעו בתחושת החופש והמרחב בבית.

כיצד מותקנים סורגים שקופים?

התקנת סורגים שקופים מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו במיוחד למשימה זאת. סורגים אלה מגיעים בתצורה אחת ויחידה – רצועות בעובי 10 מ"מ וברוחב 50 מ"מ כל רצועה. הרצועות מותקנות במרווחים של 90 מ"מ זו מזו לרוחב החלון, ומקובעות בקירות המבנה בצורה מהודקת ונסתרת. המשמעות היא שמבחינה בטיחותית וביטחונית אתם מקבלים סורגים בעלי חוזק מבני רב ובהתקנה מקצועית וחזקה, ואשר יודעים לבצע את תפקידם בצורה מלאה. אין בכך די לומר שלא ניתן לחתוך את הסורגים השקופים, אך את אותו הדבר ניתן לומר גם על סורגי מתכת רגילים. עם כלי העבודה החשמליים הנטענים הקיימים כיום, ניתן לחתוך כל חומר, ובכלל זה גם סורגי מתכת. יחד עם זאת, חיתוך כזה לא יכול להתבצע בשקט מוחלט – על זה בונים אנשים בביתם מותקנים סורגי מתכת, ועל זה גם אתם יכולים לבנות כשאתם מתקינים סורגים שקופים בביתכם – את הסורגים השקופים לא קל ולא פשוט לחתוך, במיוחד לאור העובדה שכל רצועה היא עצמאית לחלוטין, ולא ניתן להסירה ללא חיתוך של שני קצותיה. חדירה למבנה תתאפשר אך ורק לאחר חיתוך של לפחות שתיים שלוש רצועות – מספיק עבודה כדי שתבחינו בכך.

האם הסורגים באמת שקופים?

אנשים רבים חשים כי סורגים שקופים הם גימיק שיווקי, ואפשר בהחלט להבין אותם. לאורך השנים התרגלנו לחשוב שאם יש חומר מספיק חזק ומאסיבי בכדי לעצור פורץ המעוניין לחדור לבית, הרי שזה ברזל או מתכת. מן הסתם, המחשבה על סורגים עשויים פלסטיק היא מחשבה שמעוררת מעט חשד, אך אתם יכולים להיות רגועים לחלוטין – הסורגים השקופים הם בעלי חוזק מבני דומה מאוד לזה של סורגי מתכת, וזאת בזכות התרכובת הפולימרית הייחודית ממנה הם עשויים, על בסיס פוליקרבונט. תרכובת זו יוצרת את החיבורים המולקולריים שמעניקים לתוצר הסופי את החוזק המבני שלו מחד, אך גם שומרים על שקיפותו בצורה מלאה. המשמעות היא שכאשר אתם מתקינים סורגים שקופים בביתכם, אתם יכולים להיות רגועים שהם גם יספקו לכם את ההגנות הנדרשות, וגם יהיו שקופים לגמרי, באופן כזה שאתם תוכלו לראות דרכם, ואחרים לא יבחינו בהם בכלל מבחוץ.

מה לגבי עמידות בתנאי מזג אוויר?

סורגים שקופים הם סורגים בעלי חוזק מבני רב מאוד, ולכן עמידים מאוד בפני פגעי מזג אוויר כדוגמת ברד או רוחות חזקות. בנוסף לכך, מציעים סורגים אלה עמידות גבוהה יותר מזו של סורגי מתכת בפני תנאים קיצוניים של לחות, רטיבות או יובש וחום. הסורגים השקופים עומדים בטווח טמפרטורה רחב מאוד שמתחיל הרבה מאוד מתחת לאפס ומסתיים הרבה מעל הטמפרטורה החמה ביותר שנרשמה אי פעם על כדור הארץ. בעמידות אנו מתכוונים לא רק לכך שהסורגים שומרים על המבנה שלהם ולא נמסים כלל וכלל, אלא מתפקדים בצורה מלאה ושומרים על החוזק המבני שלהם בכל תנאי מזג האוויר.