קלות ראש נמצאת בקומה גבוה יותר של "פירמידת החומרה"- במירכאות ובלעדיהן – של עבירות התנועה מאשר חוסר זהירות. אישום בנהיגה בקלות ראש והרשעה בגינה עלולים לעלות למורשע ביוקר- מכל הבחינות.

החומרה היתרה שבה נדרשות רשויות אכיפת החוק לעבירה של נהיגה בקלות ראש נובעת מתפיסתה כביטוי של זלזול בחוקי התנועה ובסיכון אנשים בגין נהיגה זו. העונש הצפוי על העוברים עבירה זו עלול לגרום למאסר של שנתיים (!) ו/או קנס כספי גבוה ולפסילת רישיון לתקופה ממושכת, ולכל הפחות לשלושה חודשים.

קלות ראש היא תכונה מסוכנת. תוצאותיה עלולות להיות הרות אסון. אבל גם אתם מואשמים בנהיגה בקלות ראש – אין לכם סיבה לאבד את הראש אלא לפתוח אותו ולחשוב באופן ענייני ומושכל, לעשות את המעשה הנכון והמתבקש- לפנות לקבלת סיוע משפטי.

כואב, אבל פחות…

מי שיכולים לשכך את עצמת המכה שמוכים בה הנאשמים בעבירה של נהיגה בקלות ראש הם אנשי המקצוע ממשרד עורכי דין תעבורה, העשויים להפוך את האשמה בנהיגה בקלות ראש לנהיגה בחוסר זהירות שהיחס אליה הוא קל יותר וממילא העונש הצפוי בגינה קל יותר ועשוי להסתכם בקנס כספי בלבד, ללא פסילת רישיון וללא משפט.

עורך דין מקצועי המכיר היטב את החוק, את הפרצות בו, פסיקות ותקדימים, יוכל לסייע לכם לגרום להמרת סוג העבירה שלכם לעבירה קלה יותר. ההבדל בין הנתונים והמאפיינים כל אחת משתי העבירות מאפשר להבחין בחומרה של עבירת הנהיגה בקלות ראש.

גם אם אתם מואשמים בנהיגה בקלות ראש ובעיקר אם וכאשר אתם מואשמים בה, זו סיבה מספיקה לפנות לאלתר אל משרד עורכי דין תעבורה, אשר לאחר בחינה יסודית של מכלול הנתונים עשוי להוכיח כי התאונה לא נגרמה מזלזול בחוק וכי לא היתה לכם כל מודעות להעדר נורמטיביות בהתנהגותכם.

הענישה המחמירה הקיימת בסעיף זה, הנובעת מתפיסת נהיגה בקלות ראש כביטוי של זלזול בחוק ובמופקדים על אכיפתו, מחייבת לפנות אל עורך דין תעבורה אם וכאשר מואשמים בסעיף זה.

כאשר לצדכם עורכי דין מנוסים בייצוג נאשמים בנושאי תעבורה שונים- מצבם לא נואש, ודאי לא אבוד. נהגים רבים נהנו מענישה מופחתת, קלה, לאחר שעורכי דין מהמשרד הצליחו להמיר את סעיף האישום מנהיגה בקלות ראש לנהיגה בחוסר זהירות.עורך דין תעבורה יספק  לכם הגנה משפטית במגוון סוגי עבירות תנועה בכלל ובאחת החמורות שבהן- נהיגה בקלות ראש– בפרט.