מה היא בכלל פסולת בניין? איך מפנים אותה, לאן ולמה זה חשוב? כל התשובות לשאלות האלה ונוספות, במאמר שלפניכם.

מהי פסולת בניין?

פסולת בניין היא כל פסולת הנוצרת בתהליך בנייה, שיפוץ או סלילה. בישראל מדובר בעיקר על פסולת מחומרים כמו: בטון, אספלט, עפר, פלסטיק, קלקר ומתכות.

מי מפנה את הפסולת, איך ולאן?

על פי החוק, על בעל היתר הבנייה או השיפוץ לשכור את שירותיו של קבלן פינוי פסולת בניין אשר תפקידו לפנות את הפסולת אל אתר חוקי. בישראל קיימים עשרות אתרי פסולת חוקיים אשר קיבלו אישור מהמשרד להגנת הסביבה לקבל אליהם את כל הפסולת המגיעה מאתרי הבנייה והשיפוצים בישראל. באתרי הפינוי הפסולת מתחלקת לשניים:

על קבלן פינוי הפסולת לספק את כל האמצעים והמשאבים לפינוי הפסולת בצורה הבטוחה, יעילה והמהירה ביותר, החל משרוולים לפינוי פסולת דרך מכולות ועד למשאיות לשינוע הפסולת.

חשיבות פינוי הפסולת

לפעולה הנקראת פינוי פסולת בניין יש חשיבות רבה. לפסולת המושלכת בשטחים פתוחים במקום באתרי פינוי פסולת יש השלכות כבדות על איכות הסביבה. איך?

בדיוק בגלל נזקים אלו ונוספים, חוקקו חוקים אשר נועדו לשמור על הסדר והניקיון ולמנוע השלכת פסולת במקומות אסורים. אדם או חברה אשר יעברו על חוקים אלו ייקנסו באלפי שקלים ועלולים אפילו להיכנס למאסר לתקופה של עד חצי שנה.

כמה עולה פינוי פסולת?

כאשר מדובר בשיפוץ בלבד של חדר אחד או שניים, המחיר הוא כמה מאות שקלים ובמקרים מסוימים ניתן לפנות עצמאית לפחים המתאימים. בשיפוצים גדולים יותר ובפרויקטים של בנייה מדובר בכמה אלפים, תלוי בכמות הפסולת, מרחק הפרויקט מאתר הפסולת הקרוב, שימוש בשירותים מסוימים אשר מוסיפים לתשלום כמו שרוולים, שימוש בטרקטור או בובקט וכד'.