בעולם המולטי מדיה אשר סובב את כולנו כיום יש ללא כל צל של ספק מקום של כבוד לכל משחקי המחשב למיניהם ולכל המכורים המשחקים בהם ברחבי העולם.

גיימרים וחובבי קונסולות משחקים מכל רחבי העולם חיכו שנים רבות להופעת הדור החדש של פלייסטיישן. היצרנית סוני הצליחה להפתיע אותנו כבר לפני יותר מעשור, אולם עם הזמן היא המשיכה להשתכלל ולהציע לא מעט פיצ'רים חדשים ופורצי דרך. פלייסטיישן 4 היא קונסולת המשחקים הנייחת הרביעית של סוני והיא נמכרת בארצות הברית מאז חודש נובמבר 2013. הייחודיות שלה באה לידי ביטוי בעיקר בחומרה.

בראש ובראשונה, הקונסולה נשענת על מעבד 64 ביט בעל 8 ליבות אותו ניתן היה למצוא בעבר רק במחשבים תעשייתיים ועוצמתיים. המעבד הגרפי של פלייסטיישן 4 עומד גם הוא בקריטריונים כאלה ואחרים אשר הוצבו על ידי סוני, בזכות סדרת כרטיסי מסך מוצלחת ביותר ללא כל עוררין של חברת AMD.

מה קורה מסביב לקונסולה?

יש עוד כמה תכונות יוצאות דופן אשר הופכות את הפלייסטיישן 4 לקונסולה אשר קשה להתעלם ממנה:

א. בקר שליטה – סוני הצליחה לחדש באחד התחומים הקשים והצפופים ביותר. בקר השליטה של הקונסולה החדשה הוא בעל עיצוב שונה מהדור הקודם, ותכונות כמו מגע מובנה בחזית המכשיר המשמש גם בתור כפתור פיזי.

ב. מצלמה – רוב חובבי המשחקים מודעים לחשיבות של מצלמה איכותית ומשתמשים בה על בסיס קבוע. סוני לא נשארה מאחור מהבחינה הזו והציעה בקונסולה החדשה מצלמה משוכללת עם רזולוציה מקסימלית של 1280X800 פיקסלים.

ג. מדיה – גם הקונסולה החדשה של סוני תומכת בטכנולוגיית בלו ריי וכמובן DVD במהירות 8X.

בשורה התחתונה, המפרט הטכני מספר הכל על פלייסטיישן 4. יש בקונסולה זו זיכרון מאוחד בנפח של 8 ג'יגה בייט, עם רוחב פס לזיכרון העומד על 176 ג'יגה בייט לשנייה. לא צריך רקע מקצועי על מנת להבין את המשמעות של הנושא. זו קונסולה מהירה, איכותית ויציבה ביותר אשר מסוגלת להריץ משחקים מורכבים ועשירים בגרפיקה, מידע, תוכן ומוזיקה.