עולם הרפואה הוא עולם גדול ורחב, שאותו אנו פוגשים בדרך כלל בנקודת הקצה, קרי אצל רופא המשפחה או אפילו על שולחן הניתוחים. יחד עם זאת, מאחורי החזית הזאת שאיתה אנו מקיימים מגע כחולים, מתקיים עולם שלם של ידע, של מחקר, של ניהול ושל פיתוחים חדשים, המאפשרים לרופאים המטפלים להגיש את הטיפול הטוב ביותר למטופליהם, טיפולים שבעבר לא היו קיימים עבור מחלות שבעבר לא היה ניתן לרפא. אחת הדמויות הבולטות בעולם הרקע הזה הוא פרופ' יהודה אדלר, שאותו לא תפגשו מעל שולחן הניתוחים, אך ייתכן מאוד שאם אתם סובלים ממחלה כלשהי של קרום הלב, הטיפול שיוענק לכם יבוסס על ממצאי מחקריו של אדלר.

יהודה אדלר – חוקר, מנהל ודמות מופת

יהודה אדלר, אחד הקרדיולוגים הבכירים בישראל וקרדיולוג בכיר גם במרחב העולמי, ממלא שורה של תפקידים בכירים בענף הרפואה הישראלי וגם מעבר לים. פרופ' אדלר משמש כמנהל המקצועות הרפואיים בבית החולים שיבא תל השומר, ממלא תפקיד בכיר של יו"ר מחלות קרום ושריר הלב באיגוד הקרדיולוגיה האירופאי, ונהנה ממעמד של מרצה מבוקש המוזמן לכנסי קרדיולוגיה בינלאומיים בכל רחבי העולם. בנוסף לכך, לאורך הקריירה הרפואית שלו, שימש אדלר בעוד שורה ארוכה של תפקידי ניהול בכירים בגופים ומוסדות רפואיים נוספים בענף הרפואה הישראלי.

במסגרת תפקידי הניהול שממלא יהודה אדלר, חלק קטן מזמנו מוקדש לעניינים אדמיניסטרטיביים בעלי חשיבות לא פחותה, אך את מרבית זמנו מבלה אדלר במחקר ופיתוח של התוויות טיפול חדשות במחלות קרום הלב. כמה ממחקריו הובילו לפריצות דרך של ממש בתחום הטיפול במחלות אלה, והעניקו חיים חדשים לשורה ארוכה של חולים בארץ ובעולם. בין מטופליו המפורסמים ניתן למנות גם את שחקן הכדורגל קרבחאל, מקבוצת הפאר ריאל מדריד שזכה לעלות שוב על המגרש בזכות טיפולו המסור של אדלר, וזאת על אף אהדתו של אדלר דווקא לקבוצה האיטלקית יובנטוס.

בנוסף לכך, מהווה יהודה אדלר דמות מופת עבור רבים מהרופאים הצעירים הנכנסים בכל שנה למערכת הבריאות בישראל, ובמיוחד לקרדיולוגים צעירים העושים את צעדיהם החדשים בתחום. רופאים צעירים אלה נושאים את עיניהם מעלה בניסיון ללמוד ולבסס פרקטיקות מקצועיות בתפקידם החשוב החדש, ואדלר הוא בדיוק דמות המופת שאותה הם צריכים לראות וממנה הם רוצים ללמוד ולשאוב ידע, בכדי להפוך לרופאים מקצועיים שמחפשים תמיד את פריצת הדרך הבאה.

דמות מופת גם במרחב הגלובלי

ישראל היא ללא ספק מדינה מובילה בכל ענפי הרפואה, ובמיוחד בתחום הקרדיולוגיה. עמדתה המובילה של ישראל נובעת גם מפיתוחים טכנולוגיים חדשניים המאפשרים טיפולים פורצי דרך במחלות קשות שלא היה ניתן לטפל בהם בעבר, אך לא פחות מכך גם מדמויות מפתח מבריקות שמהוות דוגמא ומופת לענף הקרדיולוגיה העולמי. פרופ' יהודה אדלר היא ללא ספק דמות מופת כזאת, אליה מתקשרים קרדיולוגים מכל רחבי העולם בשעות הקטנות של הלילה, בכדי לקבל עצה והכוונה בטיפול שהם מבצעים במטופליהם.

כאמור, פרופ' אדלר נחשב גם למרצה בכיר ורק לאחרונה הרצה בכנס הקרדיולוגיה הבינלאומי שנערך בסרביה. במסגרת הרצאתו, פירט אדלר את ההתוויות העולמיות החדשות לטיפול במחלות קרום הלב, התוויות שאותן פיתח אדלר בעצמו, ואשר נחשבות לאבני דרך חשובות בהתפתחות הטיפולים הקרדיולוגיים בתחום הספציפי הזה, ובמאגר הידע הרפואי בתחום הקרדיולוגיה בכלל.

גם איש משפחה

לבסוף, כדאי לזכור שאדלר הוא גם איש משפחה, המתגורר עם משפחתו ברעננה, מגדל עם אשתו את ילדיו, ואפילו מתעניין מאוד בעולם הכדורגל, כשעל צעיף האוהדים שלו מופיע שמה של קבוצתו האיטלקית האהובה, יובנטוס. כי מאחורי כל איש מקצוע מצליח ובכלל זה גם קרדיולוג בינלאומי בכיר, עומד אדם, בשר ודם.