צ'ילרים ויתרונותיהם

ישראל היא מדינה אשר ידועה באקלים הקיצוני שלה לפעמים, בעיקר בימי עונת הקיץ החמים. מדינת ישראל מתאפיינת בחום רב, ובלחות גבוהה ביותר, מה שגורם לנו לאי נוחות, וברצון להתקרר ומהר. ישנם אמצעי קירור רבים לקרר מקומות סגורים. למקומות כמו בתים פרטיים מתאים המזגן, אך מה קורה במקומות ציבוריים או במקומות בעלי חדרים רבים? האם מזגן יהיה יעיל גם בהם? כמובן שכן, אך אם נרכוש מזגן לכל חדר וחדר, הדבר וודאי יעלה רבות את העלות שלנו למטרת קירור בלבד. אז מה הפיתרון המתאים ביותר? צ'ילרים.

מה הוא צ'ילר?

צ'ילר הוא מערכת קירור מיוחדת במינה, אשר מתאימה במיוחד למקומות ציבוריים, ובעלי חדרים רבים. המערכת מתפרסת לאורך כל המקום, ופעולתה מתבצעת באמצעות קירור מים אשר נמצאים בתוכה. המים הקרים מועברים בין צינורות שונים אשר מצויים בכל חלקי המבנה. המים מקוררים באמצעות צינורות בעלי גז קר, אשר אינו נפגש עם המים. כך בעצם מתבצע תהליך קירור לאורך כל המבנה בעזרת אותו הצ'ילר.

מקומות אשר עושים שימוש בצ'ילרים ומה יתרונות השימוש בהם במקומות אלה?

צ'ילרים נפוצים במקומות ציבוריים רבים, דוגמה למקומות רבים אשר אימצו את מערכות הצ'ילר הם מקומות כמו מתקנים תעשייתיים. בעצם מתקן תעשייתי הוא מקום גדול, שגם אם הוא בעל חדרים רבים, הוא יזדקק למזגנים רבים למטרת קירור, וגם אם הוא לא בעל חדרים רבים, מפאת גודלו, יהיה צורך בפיזור אוויר לאורך כל המקום למטרת קירור כל המבנה בצורה הטובה ביותר. הצ'ילרים סיפקו פתרון נהדר למתקנים תעשייתיים, בכך שהם מאפשרים קירור מלא של כל המבנה. הנה כמה מן היתרונות של מערכות אלה במבנים השונים: