כהורים אנו רוצים לספק את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו בכל ההיבטים של החיים, בין אם להעניק להם את החינוך הכי טוב, בין אם לתרום לעולם הערכים שלהם ובין אם בבחירת הצעצועים שאנו קונים. לכן אין זה מפתיע לגלות כי ישנן משפחות אשר בוחרות להעשיר את עולמם של הילדים רק בצעצועים חינוכיים, גם אם מדובר בתינוקות קטנים. ישנם סוגים שונים של צעצועים חינוכיים לתינוקות מהם ניתן לבחור את אלו שאתם חובבים על פני האחרים, או לחלופין את אלו שנדמה לכם כי תהיה להם את ההשפעה הכי חינוכית. איך בוחרים צעצועים חינוכיים לתינוקות ועל פי מה הם נמדדים כחינוכיים? לפניכם כל הפרטים.

מה כלול תחת ההגדרה – צעצועים חינוכיים לתינוקות?

קודם כל יש לרדת לשורש העניין ובאמת להבין למה התכוון המשורר בהגדרה "צעצועים חינוכיים". בפועל צעצוע חינוכי הוא צעצוע שתורם להתפתחותו של הילד מבחינות שונות, כך שהליך המשחק אינו רק חווייתי אלא גם מעניק לקטן מיומנויות למידה. היות ותינוקות בעלי רצון טבעי גדול ללמוד, במיוחד לאור העובדה שהם נמצאים בתחילת דרכם בעולם, ניתן לעודד את תהליך למידתם ולשפר את המיומנויות שלהם בעזרתם של צעצועים.

צעצועים חינוכיים לתינוקות אלו הם צעצועים שמשפרים את יכולותיו של התינוק ומלמדים אותו כלים חדשים, שבין היתר ישפיעו על ההתפתחות הקוגניטיבית שלו, על ההתפתחות החושית וכן על ההתפתחות המוטורית. לשם כך ישנם צעצועים רבים ביניהם משחקי התאמה, קוביות פעילות, צעצועים מעודדי זחילה וכן אף כלי נגינה מסוגים שונים.

היתרונות בקניית צעצועים חינוכיים

כמו בכל תחומי החיים הדעות חלוקות גם בתחום קניית צעצועים וישנן אסכולות שונות, לכל אחת גישה אחרת על עולם הילדים. ישם סוגי חינוך הטוענים כי אין צורך לקנות לילדים צעצועים מן המוכן, היות והם דווקא מגבילים את עולם הילדים ומדכאים את הדמיון ואחרים אוהבים להעמיס על ילדיהם צעצועים ולייצר עבורם גירויים רבים. וכן כמו בכל תחום, חשוב לשמור על איזון ולנצל את היתרונות של כל העולמות ולזכור שבסופו של דבר ילדים הם ילדים, הם סקרנים ואוהבים ללמוד וכי הם יפיקו הנאה מרובה מכל סוגי הצעצועים. אולם אם אפשר גם על הדרך לתרום ולהעשיר את עולמם, אז מה טוב.