קרב מגע אינו קרב במובן המקובל. הוא סוג של עימות אלים שבו כופה צד אחד, המתקיף, צד שני, חף מכל עוון, על פי רוב ללא כל עילה. כאשר המתקיף מנסה את זממו – המגן משתמש  ביכולת ובטכניקה שרכש בקורס שבו למד את קרב המגע ומנסה – במהירות, בזריזות וביעילות- לנטרל את המתקיף. ככל שנדרש, המותקף מנסה לשתק אותו, לרתק אותו, להוציאו מכלל פעולה. למהירות יש תפקיד מכריע. המותקף משתמש בידיו וברגליו. הוא עשוי גם לנגוח בפניו של המתקיף. כל אמצעי כשר להכנעתו.

המגע הוא חזק, אלים. מבחינת המותקף המגע הוא באופן פרדוכסלי אמצעי לניתוק מגע. לכן כאשר המתקיף מנסה לחנוק או לרתק את המותקף, המותקף מפעיל שיטות להיחלץ. לא מומלץ להתעסק עם מי שלמדו קרב מגע- הן בסמטה חשוכה והן לאור יום ברחוב הומה.

קרב מגע אינו אמנות לחימה אבל הוא ודאי יכול להיחשב לסוג של לחימה. כאשר רבים מאתנו חשופים לאיומים פוטנציאליים לא רק במרחב הציבורי אלא גם בביתם (מי יתקע לידינו כי פורץ לא ינסה לפרוץ לביתנו ואולי אף יצליח ויפתיע אותנו בנוכחותו).

גם ואולי בעיקר בסיטואציה, שבה נראה כי אין מנוס מיצירת מגע, הפתרון המיטבי, במידה שהוא אפשרי, הוא לנתק מגע ולא ליצור אותו. לנסות להניס את התוקף הפוטנציאלי (אלא אם עצם החדירה שלו לבית הופכת אותו לתוקף בפועל). אם אתם מאוימים במרחב הציבורי ומזהים רגע של כושר לברוח ולהימנע ממגע- זה הפתרון היותר טוב. אמנם בעצם האיום עליכם מעמיד אתכם המאיים במבחן אבל אין לכם כל צורך להוכיח כי אתם מסוגלים לעמוד בו בכבוד ולגרום למעמיד אתכם במבחן להצטער על מעשהו.

קרב מגע הוא חגורת ביטחון שמגנה עליכם. עצם המיומנות שלכם בשימוש בו ודאי נוסכת במי שרכשו אותה תחושה של הגנה. כאשר אתם מותקפים אתם יכולים להגן על עצמכם גם בידיים חשופות, בהעדר כל חפץ או כלי נשק חם או קר. זו הסיבה  לכך שאמצעי ההגנה שלכם תמיד זמין עבורכם.

בתקופה שבה מתגברים האיומים במרחב הציבורי בכלל ועל נשים בפרט, חשוב מאוד להצטייד בטכניקה וביכולת לתת מענה חד וחזק, מהיר ואף קטלני כדי לסכל אותו ולמנוע מכל מי שזומם לעולל לכם רע להצליח בכך.

המידע באדיבות שרון רפאלי מפרו קרב מגע.