שלי היא בחורה צעירה בת 27 לערך המתגוררת לבדה באזור המרכז. שלי מגדלת כלב מתוק מסוג גולדן רטריבר. במהלך כמה שעות ביום הוא נשאר לבד בבית בזמן שהיא יוצאת לעבודה וכאשר היא חוזרת היא נוהגת לתת לו את תשומת הלב שהוא צריך, אוכל, יציאה לצרכים ועוד. באחד הימים שחזרה שלי הביתה היא ראתה את הכלב שלה מונח על הרצפה כלא מגיב בשמחה כמו בכל יום כשהיא חוזרת מהעבודה. ככל שהיא התקרבה אליו גילתה שיש דופק אך קשה היה לו להגיב והוא אינו זז והתקשה לנשום. היא מיהרה לקחת אותו לווטרינר שלמזלה היה 5 דקות נסיעה ממנה בלבד ובמקום ביצעו בדיקות מהירות וניתוח חירום לשחרור עצם זר שהיה בגרונו של הכלב. לאחר כמה שעות הוא התעורר לאט לאט והחל להתאושש, חזר לנשום כראוי, לשתות, לאכול ולתפקד. אלמלא היה וטרינר חירום בסמוך אליה שידעה ללכת אליו, שלי ככל הנראה היה נאלצת להיפרד מחברה הטוב. 

התפקוד שלנו במצב חירום הוא קריטי

מקרי חירום יכולים לתפוס אותנו בהפתעה בכל מקום ובכל שלב בחיים שלנו. חשוב להיות מוכנים, מפוקסים ולתפקד בהתאם במקרה כזה. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקרוא לעזרה רפואית מקצועית, בין אם מדובר באדם או בעל חיים (במקרה של בעל חיים מתקשרים לשירותי החירום של הווטרינר שלכם כמובן). קבלת החלטות מהירה ונכונה יכולה להציל את החיים של בעלי החיים שלכם. 

חשוב שיהיה וטרינר חירום קרוב אליכם

לעתים מקרי החירום הם כאלה שאם לא תטפלו בבעל החיים שלכם בצורה מקצועית ונכונה תוך דקות ספורות המקרה עשוי להיות אבוד. על כן חשוב מאוד לוודא שהווטרינר נמצא קרוב אליכם פיזית והנסיעה אליו לא תיקח זמן רב. כמו כן שיש לו את כל הציוד הנדרש והצוות הרפואי לתת מענה חירום בזמן אמת במידת הצורך. 

המשך טיפול ומעקב במקום

כדאי לוודא מראש שהקליניקה הווטרינרית שבה אתם מטפלים בבעלי החיים שלכם תוכל לספק מקומות מנוחה ראויים והמשך טיפול סדיר במקרה שלאחר ניתוח או טיפול רפואי מתקדם שהם צריכים להישאר בהשגחה. 

לסיכום; שירותיו של וטרינר באופן כללי הם חשובים מאוד ותמיד טוב שהוא יהיה בסביבתכם אך כאשר מדובר במקרי חירום שונים טוב שיש וטרינר חירום עם מעבדה מתאימה בקרבתכם. לרוב יהיה מדובר בעניין מציל חיים. חשוב לוודא שהווטרינר בעל חדר ניתוחים מתאים עם הציוד הטכנולוגי הנדרש לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר וגם בתנאים של מקרי חירום.