אתם לקראת שיפוץ  חלל חדר האמבטיה ומעוניינים לרכוש כיור ואמבטיה חדשים ועוד אלמנטים? כל האמצעים והפריטים הסניטריים מטרתם להעניק לנו הגנה מיטבית לניקיון ושמירה על היגיינה של הגוף, ביניהם ברזים, כיור, מושב אסלה ועוד. בטרם תרכשו את כל הפריטים הללו כדאי שתערכו  סקר שוק ותקבלו ייעוץ מקצועי, תוך התחשבות בפרמטרים העיקריים כגון עיצוב, פונקציונליות, עמידה בתקנים ועלויות.

שילוב בין יוקרה ליעילות

בחירה נכונה של כלים סניטריים תאפשר לכל אדם להצליח ליהנות משילוב מושלם בין עיצוב יוקרתי ומראה אקסקלוסיבי לבין יעילות גבוהה, שימוש נוח וניקיון מהיר במיוחד. כל אמצעי שמטרתו לעזור לנו בשמירה על הניקיון וההיגיינה, ישפיע בצורה ישירה על כל העיצוב בחלל האמבטיה, בשירותים ובמטבח. על כן, יש חשיבות להקפיד על 3 כללים על מנת לקבל החלטה נבונה בבחירת הכיורים, האמבטיה ויתר הכלים הסניטריים –

עיצוב – בהתאם לטון העיצובי המנחה חשוב לבחור את מנעד הכלים הסניטרים לחללי הבית. הכלים מוכרחים להתכתב עם המראה הכללי ולכן כדאי להיעזר באנשי מקצוע על מנת לקבל החלטה מושכלת. כדאי לתכנן את השיפוץ על ידי מעצב פנים או לקבל סיוע מהחברות שמשווקות את המוצרים.

התאמה לתשתית – בחירה נכונה בכל כלי סניטרי תאלץ להתחשב גם בתשתית הקיימת, במידה ולא, יש סיכון שהתשתית לא תוכל ליישם את הכיור המסוים או את סוג המקלחון וכדומה. כדי להצליח להימנע מהוצאות כספיות רבות, גם כאן כדאי להסתייע באיש מקצוע מיומן, שידע להתאים כל כלי סניטרי בהתאם לתשתית הקיימת, אלא אם כן אתם מתכוונים לעשות שיפוץ כללי ומקיף בכל החלל שכולל החלפה של התשתיות הקיימות.

התאמה לצרכים של הדיירים – אורח החיים והצרכים של כל הדיירים בבית הם גם יכתיבו את הבחירה בכלים הסניטרים השונים. שכן כל כיור או אמבטיה נועדו לפני הכל לשרת את כולם, לדוגמא במידה וישנו חלל רחצה שבו מתקלח מדי יום אדם קשיש, חשוב להבין שמקלחון יהיה הרבה יותר פרקטי עבורו מאשר אמבטיה, כך הוא לא יאלץ לטפס מעל דופן האמבטיה וחלילה למעוד.

תקנים –  בכל הקשור לבחירת כלים סניטריים כגון כיור, אמבטיה, מקלחון ועוד, חשוב שכל אחד מהפריטים הללו יעמדו בתו התקן הישראלי ויבטיחו איכות גבוהה, בטיחות, עמידות לאורך זמן ועוד.

פונקציונליות – חשוב להתאים כל כלי סניטרי לאפיון הדיירים, בצורה זו אפשר להימנע מבחירה של מושב אסלה שהוא גדול או קטן מדי שלא יתאים לאנשים גדולים במיוחד או לפעוטות. בנוסף, חשוב לא לעשות בחירה בכיור קטן שעשוי לגרום למים להשפריץ החוצה ולהרטיב את הרצפה בכל שימוש שנעשה בו וכך גם לגרום לסכנת החלקה.

עלות – חשוב לפני כל רכישה לערוך סקר שוק מקיף על מנת לבחור פריט שהוא מעוצב ועונה על הדרישות שלכם ומתאים לכל הקונספט העיצובי של החלל, תוך כדי שהוא מתחשב במידות בגוונים וכמובן במגבלות התקציב.