כירופרקטיקה הוא מקצוע העוסק באבחון, טיפול ומניעה של בעיות והפרעות במערכת העצבית שריר-שלד. במרבית המקרים, הפניה לקבלת טיפולי מידי כירופרקט, נוגעת בבעיות הקשורות לגב, שכן הגב הוא אחד האברים הרגישים ביותר שבהם מתעוררות הפרעות במערכת האמורה. יחד עם זאת, כירופרקטיקה הוא מקצוע העוסק בכל המערכת העצבית שריר-שלד בכל אברי הגוף, לרבות רגליים, ידיים, ברכיים, כתפיים, זרועות, צוואר, אגן וכדומה. ככלל, מקצוע הכירופרקטיקה אינו מוכר כמקצוע רפואי קונבנציונלי, אלא כמקצוע המשתייך לקטגוריית הרפואה האלטרנטיבית. המשמעות היא, שטיפולים אלה אינם מכוסים במסגרת סל הבריאות, וקבלתם מתבצעת במסגרת פרטיות בלבד, שהביטוח עליהם קיים במסגרת ביטוחים פרטיים בלבד.

כירופרקט מומחה

תהליך הכשרה הדומה ברובו לתהליכי הכשרה במקצועות הרפואה הרשמיים

אחרי שאמרנו את זה, תהליך ההכשרה עד לקבלת התואר של כירופרקט מומחה, הוא תהליך שניתן למצוא דמיון רב בינו ובין תהליך ההכשרה הטיפוסי למקצועות הרפואה הרשמיים. תהליך הכשרה זה נמשך 4-7 שנים בהתאם למסלול ההסמכה הנבחר. את מקצוע הכירופרקטיקה לא ניתן ללמוד באוניברסיטאות, אך על מנת לקבל את ההסמכה החוקית, יש לעבור את תהליך ההכשרה במוסד אקדמי מוכר, ולקבל את אישור רשויות הבריאות הרלוונטיות. תהליך הכשרה זה כולל לימוד כל תחומי האנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה ורדיולוגיה, ובהמשך הדרך לימוד ממוקד סביב עמוד השדרה וההקשרים שלו עם כל אברי הגוף, וכן התמקצעות בטיפולים הייחודיים של עולם הכירופרקטיקה. תהליך ההכשרה יכול להוביל להוצאת תואר מאסטר בכירופרקטיקה או ד"ר בכירופרקטיקה, מה שדורש מסלול הכשרה של 4,200 שעות לימוד וסטאז' קליני כנדרש.

כירופרקטיקה פריצת דיסק (2)

אבחון כאבים המוקרנים לגוף מעמוד השדרה

עבודת הכירופרקט מבוססת על מסורת הכירופרקטיקה, והיא בתורה מבוססת על תהליכי אבחון וטיפול חיצוניים בלבד. בהתאם לכך האבחון מתבצע באמצעות בדיקה ידנית, מבט עיניים ובחינם בדיקות והערכות אורטופדיות ונוירולוגיות שבהן מצוייד המטופל, בין בעקבות בקשה ישירה של הכירופרקט המטפל ובין במסגרת תהליך טיפולי מקיף שעובר המטופל גם במערכת הבריאות הקונבנציונלית. הפנייה לכירופרקט מבוצעת בעקבות הופעת כאבים במערכת השריר-שלד, כאבים הכוללים כאבי גב, כאבי גב תחתון, שרירים תפוסים, כאבי גב עליון וכאבי צוואר, כאבים ברגל או בלסת, פריצות דיסק ובעיות בעמוד השדרה וכיוצא בזה.

כירופרקט מומלץ

טיפול באמצעות הפעלת לחץ על חוליות עמוד השדרה

כאבים אלה מאופיינים בכך שהם נובעים כולם מכאבים בעמוד השדרה, המקרינים על אזורים נוספים בגוף, והמשמעות היא שהטיפול בכאבים אלה מתבצע דרך עמוד השדרה עצמו. הטיפול הוא חיצוני לחלוטין ומבוסס על מניפולציות של הפעלת לחץ על חוליות עמוד השדרה, על מנת לשחרר את מקור הכאב, להקל עליו ואף לרפא אותו לחלוטין. טיפולים אלה יכולים להתבסס על טכניקות של לחיצה ועיסוי, והן יכולות להתבסס על תרגילי גמישות ומתיחה בזוויות ותנוחות שונות, כשהמטרה המרכזית היא לייצר את מערך הלחצים על החוליות הנדרשות בהתאם לאבחון של הכירופרקט.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר 072-3727-806 או כנסו לאתר כירופרקט