מאז שנכנס לתפקיד האחראי פועל ראש רשות השירות הלאומי אזרחי שר שלום ג'רבי כדי להרחיב את מגוון האפשרויות שמוצעות למי שמחליט להתנדב לשירות ולתרום מזמנו וממרצו לטובת המדינה.

כתוצאה מכך כיום יכולים בני ובנות השירות לבחור מתוך אופציות רבות, וכך לזכות בחוויה מעצימה במיוחד.

משטרת ישראל

אחד הגופים המתאימים להתנדבות במסגרת השירות הלאומי אזרחי הוא משטרת ישראל.

המשטרה קולטת מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ, ומציעה למי שבוחר בה את האפשרות להשתלב במסגרת המאתגרת והמתגמלת גם לאחר שמסתיים השירות הלאומי, כלומר כעבודה בשכר.

המתנדבים והמתנדבות מבצעים מגוון תפקידים שמהותם תמיכה ביחידות המשטרה השונות ובשוטרים המבצעים את מלאכתם – בתחומי המנהל, המחשבים, הרפואה, הטכנולוגיה, הזיהוי הפלילי ועוד.

עוד מדגיש שר שלום ג'רבי כי על מנת לבצע את השירות הלאומי במשטרת ישראל נדרש סיווג בטחוני, וכן נדרשת אישיות בוגרת ואחראית.

שירות בתי הסוהר

מערכת אכיפת החוק נשענת לא רק על המשטרה אלא גם על שירות בתי הסוהר, כך שגם המתנדבים והמתנדבות שבוחרים בארגון חשוב זה תורמים רבות למדינה.

העבודה שמבצעים בני ובנות השירות הלאומי במסגרת השב"ס הינה משרדית, ובין השאר מתבצעת ביחידות הדוברות, בתי הדין ותיאום הביקורים.

מקומות השירות הם מתקני הכליאה ברמלה, בבאר שבע, בתל מונד ובצלמון שבצפון (שר שלום ג'רבי מציין כי ישנן הסעות לצלמון מישובי הצפון).

מדוע ממליץ שר שלום ג'רבי על ארגון אמנסטי?

אמנסטי הוא ארגון בינלאומי שפעילותו מתמקדת בהבטחת זכויות אדם באמצעות פעילות תקשורתית ווציבורית, חינוך ומחקר.

השלוחה הישראלית של אמנסטי אינטרנשיונל שוכנת בתל אביב, ובני ובנות השירות שבוחרים בה כמקום השירות שלהם זוכים לחוויה מרתקת ובעיקר לסיפוק רב בזכות הידיעה שהם מסייעים להוסיף אור לעולם ולצמצם את הפרת הזכויות הבסיסיות של בני אדם.

התפקיד כולל הפקת אירועי אקטיביזם, תיאום מפגשים וסיורים, תמיכה אדמיניסטרטיבית בקורסים ועוד.

עוד סיבה שבגללה שר שלום ג'רבי ממליץ על אמנסטי כמקום השירות היא הרחבת התודעה המושגת תוך כדי התנדבות – דרך נוספת שבה בני ובנות השירות מעצימים את עצמם.

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל

אוכלוסייה ספציפית שזקוקה לכל עזרה שהיא הם נפגעי השואה שחיים בארץ.

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל הינה עמותה שהוקמה ע"י ניצולי שואה, משרדיה שוכנים בבאר שבע, חיפה ותל אביב, ומהות התפקיד של בני ובנות השירות היא לאתר נפגעי שואה שזקוקים לסיוע (כולל הפגת הבדידות, שהינה הרסנית בגיל מבוגר), תיאום מפגשים בין מתנדבים (לא רק בני שירות אלא בכלל) לבין אותם ניצולי שואה וגם פעילות משרדית.

טיולים לבעלי צרכים מיוחדים

מקום נוסף עליו ממליץ שר שלום ג'רבי הוא "לטם" – מרכז הדרכת טיולים לבעלי צרכים מיוחדים.

שירות לאומי אזרחי במקום זה משלב טיולים בחיק הטבע, שהם תמיד תענוג, עם שליחות אמיתית: להנגיש את הטבע לבעלי צרכים מיוחדים (בעלי לקויות נפשיות, נכים על כיסאות גלגלים, כבדי ראיה, בעלי פיגור שכלי ועוד).

השירות ב"לטם" נמשך שנתיים וכולל הכשרות מקיפות.