כאשר רבים מהאנשים שעיצבו מטבח בעברם מגיעים לכדי שיפוץ וחידוש המטבח בהווה, הרי שהשאלה המתבקשת היא – מה עלי לדעת או לשאול בעת קניית מטבח? שאלות אלו הן חשובות, על מנת שהמטבח הנבחר, לא רק שיחזיק מעמד מבחינה פונקציונלית, אלא גם יתאים לצרכים משתנים וגם יישאר עדכני בחלוף הזמן. נשמע לא פשוט? אך זה אפשרי. כל השאלות שיעזרו לכם לבחור את המטבח על הצד הטוב ביותר.

השאלה הראשונה – אילו צרכים המטבח אמור למלא?

על מנת לבחור מטבח בצורה חכמה, יש קודם כל להגדיר את הצרכים שהוא עתיד לשמש תוך שדואגים לנקוט בראייה רחבה. מה גודל החלל? האם צריך שטח אחסון רב? כמה משטחי עבודה צריך? האם מדובר במטבח למשפחה או לאדם יחיד? האם המטבח מיועד לזוג צעיר שנמצא בסימן גדילה? כל אלו ועוד הן שאלות אותן יש לשאול טרם קניית מטבח.

למה לקנות דווקא מהחברה הזו?

על אף שנדמה כי זו שאלה מביכה היא חשובה. ישנן כיום המון חברות המשווקות מטבחים ולמרות השירות הבסיסי שהן מציעות, הן נבדלות אחת מהשנייה. שאלה כמו למה חברה אחת ולא אחרת ומה לחברה הזו יש להציע ביחס לחברות אחרות היא ללא ספק במקומה. חשיבות רבה יש לחברות בעלות מוניטין וכמובן להמלצות בכלל והמלצות מאנשים אמינים עליכם בפרט.

מה התקציב שעומד לרשותי?

כל המטבחים שונים זה מזה גם במאפיינים שלהם וגם בטווח המחירים שלהם. רגע לפני שמעצבים מטבח, יש לשאול מה התקציב שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר.

תמיד צריך לקחת בחשבון שמעבר לעלות המטבח עצמו יש את העלות של שיש למטבח שצריך לבדוק את בהצעה של המטבח כלול גם השיש.

השאלות הנכונות יעזרו לביצוע הבחירה המתאימה. כמובן שקיימות גם שאלות נוספות, ביניהן האחריות למטבח, חומרי הגלם שלו, הצבעים שכדאי לבחור וכדומה. שאלות אשר יבטיחו כי המטבח ישרת אתכם למשך שנים רבות. כדי לבחור במטבח שיתאים למידותכם מכל הבחינות, כדאי ומומלץ לפנות לחברה בעלת מוניטין ולה צוות מקצועי ולו ניסיון בתחום, צוות שיוכל לכוון אתכם אל עבר המטבח הנכון. בחירת המטבח הנכון היא בחירה שמלווה אתכם עוד שנים רבות.