נשים נוהגות להתאפר כל פעם מחדש ובעיקר כאשר הן יוצאות מהבית למטרות שונות: לעבודה, סידורים, לבילוי, לטיולים, לחוגי פעילות גופנית, לים ולבריכה ועוד. מובן שיש נסיבות אחרות בהן הן רוצות להתאפר דווקא בתוך הבית וכדומה. נשים רבות מעוניינות להקטין את מספר הפעמים בהן הן נאלצות להתאפר כל פעם מחדש. אחת האפשרויות העומדות בפניהן הוא ביצוע איפור קבוע וארוך טווח. למעשה, יש סיבות נוספות לרצון נשים באיפור קבוע והן: הזעת יתר הגורמת לאיפור להימרח בעת מאמצים גופניים, חוסר סימטריה בפנים, רצון להדגיש תווי פנים מטעמי אסתטיקה,  בעלות משקפיים המתקשות להתאפר, לבעלות אלרגיה לחומרי איפור ועוד.

איפור באזור הפנים

איפור קבוע עושים לאזורים שונים בפנים שהפופולאריים בהם הם השפתיים וסביב לעיניים. הוא נעשה על יד החדרת פיגמנטים לתוך שכבת העור העליונה. אלו נצמדים לרקמות ולתאים בעור וצובעים את האזור המטופל. הצבעים מצליחים להחזיק מספר שנים, ולאחר תקופה בה הם מאבדים מחיוניותם ודוהים,  ניתן לחזור על תהליך איפור קבוע מחדש. התהליך נעשה על ידי מכשירים מיוחדים בעלי מחטים עדינות המצליחות להזריק את הפיגמנטים בצורה אוטומאטית ואחידה. את העבודה עושים קוסמטיקאית וקוסמטיקאיות שעברו הכשרה מתאימה ומוסמכים לכך. התהליך אינו מסוכן ואין תופעות לוואי משמעותיות. בגלל שהמחטים אינן מגיעות לכלי דם לא יופיע דימום באזור הטיפול. יחד עם זה, הטיפול מלווה בעקצוץ מקומי ועלולה להופיע אחריו נפיחות קטנה.

שיטות איפור

ניתן להבחין בשתי שיטות: הראשונה הינה איפור קבוע מלא שמטרתו היא לעצב, לשפר ולתקן פגמים וחוסר סימטריה בפנים, או לשוות מראה מאופר. בשיטה הזאת משתמשים בגוונים כהים ובולטים יותר, ולכן, האיפור מחזיק מעמד זמן רב. השיטה השנייה הינה  הדגשת תווי פנים וכאן משתמשים בגוונים המתאימים לגוונים של תווי הפנים כדי לשוות מראה טבעי ולא מאופר. במקרה זה הגוונים רכים ועדינים יותר ומחזיקים מעמד פחות זמן. קיים גם איפור קבוע פארא רפואי שנועד למקרים בהם הרפואה הקונבנציונאלית אינה מסייעת. וכאן מבצעים טשטוש צלקות לאחר ניתוחים או תאונות, תיקון ליקויי פיגמנטציה, תיקון לשפה שסועה, שחזור פטמות או עטרת הפטמה לאחר ניתוח כריתת שד, מילוי אזור התקרחות בקרקפת ועוד.

איברים שניתן לעשות להם איפור קבוע

איפור קבוע נעשה לאברים הבאים: עיצוב הגבה – מילוי והדגשת קווים. שפתיים – הדגשת קונטור טבעי ומילוי השפה. איפור קבוע בעיניים – הדגשת הריסים, קו אייליינר וצלליות. נקודות חן – הוספה. כל הפרוצדורות הללו חייבות להיעשות על ידי מומחים לנושא כדי למנוע תוצאות איפור לא סימטריות וכדי שהתוצאות תשפרנה את מראה הפנים. מומלץ לגשת למכוני טיפולים בעלי תשתית מתאימה שיש בהם מכשור מתאים ואשר משתמשים בחומרים טבעיים המאושרים על ידי משרד הבריאות. במכונים אלו יקפידו על תשאול של כל מטופלת לפני ביצוע הפרוצדורה, יינקטו אמצעי בטיחות שונים נדרשים כמו במקרה של הרפס, יספקו הנחיות להתנהלות לאחר מכן ועוד.

איפור קבוע