דיור מוגן בגיל השלישי
דיור מוגן בגיל השלישי

הפתרון המומלץ והמתאים ביותר כיום לבני גיל הזהב הוא לעבור לדיור מוגן. יש בתי הורים רבים ברחבי המדינה לכן הבחירה אינה פשוטה, וכאשר מחפשים דיור מוגן להורים כדאי להתמקד בבתי הורים של רשת מובילה ומומלצת. כאשר בוחרים בדיור מוגן חשוב להתייחס לפרמטרים כמו מיקום בית ההורים, קרבה לצירים מרכזיים ולתחבורה ציבורית יעילה, מרפאה והשגחה רפואית במקום, שמירה 24/7, סוגי החדרים ורמת האבזור, הפעלות וחוגים, מתקני פנאי וכמובן עלויות.

מיקום בית ההורים

כאשר אתם בוחרים בית דיור מוגן עבורכם או עבור ההורים מומלץ לאתר מקומות הנמצאים קרוב לצירי תחבורה מרכזיים, יחד עם זאת עדיף שבית ההורים לא יהיה במרכז העיר בגלל הרעש הרב, התנועה הערה של רכבים ומסיבות נוספות. כדאי לבחור מקום באזור בטוח ושלוו, במרחק הליכה מתחנת אוטובוס ובמיקום נוח וקרוב יחסית לסופר מרקט, למכולת, לבנק, לדואר ועוד.

כדאי לדעת כי הדיירים בדיור המוגן רשאים לצאת כאוות נפשם מהמקום, הם יכולים לצאת לסידורים, לקניות ולמפגשים חברתיים ומשפחתיים, ובנוסף לבטח אתם מעוניינים לבקר בנוחות את ההורים המתגוררים במקום, לכן המיקום הוא קריטי.

שירותים לדיירים בדיור המוגן

מומלץ לבחור בית דיור מוגן המציע מעטפת שירותים רחבה לדיירים, השירותים הנחוצים לבני גיל הזהב הם שמירה מסביב לשעון כדי לחיות בראש שקט ולא לפחד מפורצים וגנבים, השגחה רפואית צמודה על ידי צוות רפואי מסור ויעיל, ארוחות המותאמות לבני גיל הזהב בחדר האוכל, שירותי כביסה, שירותי ניקיון ותחזוקה, חוגים המותאמים לגיל הדיירים במקום, מתקנים מתוחזקים להנאה ולשמירה על הכושר כמו חדר כושר, בריכת שחייה, ג'קוזי, לובי מפואר, ספרייה להשאלת ספרים, גינה מטופחת וכיוצא בזה.

בדיור המוגן מציעים מגוון רחב של חוגים, הפעלות ופעילויות נוספות כמו טיולים מאורגנים באתרי מורשת, היסטוריה ובשמורות טבע, סיורים מודרכים במוזיאונים ובאתרי מורשת, הרצאות, סדנאות יצירה, אימוני כושר ועוד. כדאי לבדוק מראש אילו חוגים יש בדיור המוגן ומומלץ לבקר בכמה מקומות כדי להרגיש את האווירה בכל מקום, לבחון את היחס של הצוות ולשוחח עם כמה דיירים כדי לשמוע ממקור ראשון על המקום.

השגחת רפואית

בגיל הזהב מתחילים לסבול מבעיות רפואיות שונות עקב תהליכי ההזדקנות שלא ניתן לעצור. אמנם, הדיירים בדיור המוגן לרוב בריאים והתנאי להיכנס למקום הוא שמירה על חיים עצמאיים. עם זאת צריך להביט קדימה לכן חשוב לוודא כי הדיור המוגן מציע מרפאה הפועלת במקום, סיוע לדיירים הזקוקים להגיע לבדיקות רפואיות מחוץ לדיור המוגן, פסיכולוג המקיים שיחות מידי פעם עם הדיירים וכדאי לברר מראש האם יש בדיור המוגן מחלקה סיעודית.

חשוב לדעת כי דיור מוגן אינו נמצא תחת השגחה של רשויות המדינה כמו משרד הרווחה ומשרד הבריאות, לכן המשפחה חייבת לבדוק מה מתרחש במקום והאם ההורה מקבל את כל השירותים שהוא זקוק להם. זו הסיבה מדוע כדאי לבחור בית הורים השייך לרשת דיור מוגן מוכרת ויוקרתית, כך תיהנו מראש שקט וההורים שלכם ייהנו מאיכות חיים גבוהה ומהשגחה צמודה.