כבר שנים רבות אדריכלים בישראל בוחרים להכניס את אור השמש פנימה לבתים באמצעות מעקות למרפסות, בבתים פרטיים או בנייני מגורים משותפים. החשיבות של מרפסת בבית היא בכך שהיא מחזירה למשפחות את האפשרות ליהנות מהנוף המקומי או האנושי, ליהנות ממזג האוויר הנוח כאן, בעיקר בערבי הקיץ, לגדל צמחייה ולארח על המרפסת הנאה אורחים במיטב המסורת המקומית של פעם. מרפסות הן יותר מאלמנט אדריכלי, הן חלק מאורח החיים של משפחות רבות והן מאפשרות להן מרחב חיצוני צמוד לבית מבלי להתנתק מהסביבה. בדיוק בגלל זה מעקות זכוכית הם חלק מהתפיסה שמממשיכה את הבית לתוך הסביבה שלו מבלי לאטום אוו לחלוטין אבל תוך כדי שמירה על הפרטיות ובטיחות של בני הבית.

מעקה למרפסת

מעקות דקורטיביים ואיכותיים

למעקות זכוכית למרפסות יש כמה תנאי בסיס מחויבי המציאות – הם חייבים להיות עמידים וחייבים והם חייבים להיות מחומרים איכותיים שגם נראים מצוין ונהנים מאסתטיקה גבוהה, כמובן. המעקות ממוסגרים בדרך כלל במתכות שונות, וחברת הזכוכית מטפלת בזכוכית מששלב הייצור שלה ועד החיתוך והליטוש שלה, המסגור וההתקנה שלה במרפסות. מכונות חיתוך טובות יודעות לחתוך את לוחות הזכוכית בדייקנות ומבלי לפספס כך שהלוחות יתאימו למסגרות שלהן בשלמות, בלי להתנדנד ולהיות רופפים בתוכן. כמו כן, מומחיות חברת זכוכית כוללת את העבודה עם מגוון העוביים של זכוכיות, כך שהחומרים הטובים ביותר יגיעו למרפסות שלכם מבלי להישבר או להיסדק ככה סתם ומבלי להישבר כשאתם נשענים עליהם.

מעקה זכוכית למרפסת

סוגי מעקות זכוכית

בדרך כלל מעצבים מעקות למרפסות מזכוכית טריפלקס במגוון עיצובים. הרוב לא שקוף לגמרי כדי לחסום במידה מסוימת את האור, שלא יהיה בהיר מדי. כשהמעקה שקוף למחצה עדיין אפשר ליהנות מהמראה של הנוף אבל גם לשמור על פרטיות מסוימת וליהנות מצבעוניות של המעקה. יש מעקות שעשויים מזכוכית משוריינת משכבה אחת או שתיים, שמצופה בשכבה פולימרית שקופה. זכוכית כזאת מבטיחה עוד יותר את העמידות של המעקה נגד פציעות ונפילות מהמרפסת וקשה לשבור אותה בידיים בלבד. כל המעקות עומדים כמובן בתקנים המחמירים ביותר של הבנייה ותעשיית הזכוכית.

סגור לתגובות.