לכל בעל עסק יש כמה סיוטים שאיתם הוא צריך להתמודד במהלך חיי העסק ואחד מהם זה המצב שבו הוא נותן שירות ללקוח, מקבל תשלום ואז מגלה שמדובר על צ'ק חוזר. צ'קים חוזרים הם מכת מדינה והם תופעה מאוד לא נעימה, שכן אנחנו בטוחים ששילמו לנו אך בסופו של דבר הכסף לא מגיע אלינו. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם מתמודדים היום עם התופעה הזאת כדאי שתדעו: יש לכם מה לעשות. הדבר האחרון שאתם צריכים זה לוותר על התשלום שמגיע לכם בגין העבודה שעשיתם או השירות שנתתם, שכן החוק עומד לצידכם. צ'קים שחוזרים, בין אם אלו צ'קים של אדם פרטי ובין אם הם של חברה בע"מ, הם משהו שאפשר להתמודד איתו רק הדבר היחיד שצריך לעשות זה להחליט מה הדרך הנכונה עבורכם.

מדוע צ'קים חוזרים?

האמת היא שיכולות להיות מגוון סיבות לצ'קים שחוזרים, כמו לדוגמה:

  1. אין בפועל כיסוי בנקאי לצ'ק
  2. מי שנתן לכם את הצ'ק – חברה בע"מ או אדם פרטי – מוגדר כבעל חשבון מוגבל
  3. יש בפועל תהליכי גבייה כנגד מי שנתן לכם את הצ'ק ולכן כל תשלום שהוא מבצע נחסם
  4. יש בעיה טכנית – חמימה לא מדויקת, תאריך לא תקני או כל דבר אחר

כמובן שחשוב להבין מדוע הצ'ק שקיבלתם חזר, אך האמת היא, שחשוב פי כמה להבין מה עושים בנידון. החדשות הטובות הן שאתם לא צריכים להתמודד עם המצב הזה לבד וכי תופעה של צ'קים חוזרים זו בסך הכול תופעה מאוד נפוצה בישראל. לכן אתם יכולים לפנות אל חברה מקצועית שתעזור לכם לבחור את הדרך שבה אתם פועלים ובדרך כלל את הכסף שמגיע לכם בסופו של דבר כן תקבלו.

הגיע הזמן לעשות הכול כדי להימנע מבעיות כאלה מראש

אם יש משהו שחשוב לומר על צ'קים חוזרים זה שיש כמה פעולות שניתן לעשות כדי להימנע מהמצב הזה מראש, להבא. ראשית, אתם יכולים לסרב לקבל תשלום בצ'ק, אפילו אם זה מחברה בע"מ שלכאורה נראית לכם מאוד יציבה. שנית, יש מערכות שיכולות לסרוק ולבדוק את הצ'ק מראש ובצורה כזאת תוכלו להבין אם הוא יחזור או לא. להימנע מהצ'קים החוזרים מראש זה הרבה יותר פשוט מאשר אח"כ למצוא את עצמכם במצב שבו אתם רודפים אחרי מי שחייב לכם כסף ועלולים לחכות זמן רב מידי עד שתקבלו אותו.