כבר קראתם את כל המידע הנחוץ לכם על סריקת תמונות, הבנתם את החשיבות הגדולה והתרומה של פעולת הסריקה בחיי היומיום, בעבודה ובבית. אז אם כל המידע הזה כבר בידיכם ודאי תשמחו לדעת כי כעת תוכלו לעשות את כל זאת בעצמכם. מספר פעולות פשוטות הן כל מה שנדרש בכדי לבצע סריקה של תמונות וגם סריקת שקופיות וחשוב מאוד לא לשכוח לארגן את הפריטים הנסרקים בצורה חכמה ומסודרת.

מתי צריך לבצע סריקת תמונות

סריקת נגטיבים ותמונות מתבצעת לרוב משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא הצורך לשמר את הזיכרונות הישנים הנמצאים בתמונות ובמסמכים ולהגן עליהם מפגעי הזמן הגורמים להם לדהות ולהצהיב. הסריקה של התמונות והמסמכים לקובץ דיגיטלי הנמצא על המחשב מאפשר להבטיח כי בכל עת ניתן לגשת אליהם ולצפות בהם, כשהם נשארים בדיוק באותו מצב שבו הם היו כשסרקנו אותם. הסיבה השנייה היא הצורך בסדר וארגון. רובנו אוספים עם השנים תמונות רבות מתקופות חיים שונות וגם מסמכים שונים, בין אם מדובר בחשבונות בנק או בדיפלומה שקיבלנו. כאשר אנו סורקים את התמונות והמסמכים אנו מספקים לעצמנו גישה נוחה אליהם, כך שאפשר להיות בטוחים ששום דבר לא יאבד.

עשה זאת בעצמך

סריקה של תמונות וסריקת מסמכים אינה פעולה מסובכת כלל ואפשר בקלות לעשות זאת לבד. בתי עסק רבים מספקים מכונות סריקה המתאימות גם לחלל הביתי וגם עבור המשרד. תדרוך מהיר יסביר לכם את כל שלבי הסריקה, אשר לרוב מסתמכים בשלושה שלבים פשוטים: בחירת אובייקט הסריקה, התאמת הקובץ הדיגיטלי לאובייקט הנסרק וביצוע פעולת הסריקה, שלרוב מתבצעת בלחיצת כפתור מהירה. סריקת תמונות ומסמכים מעולם לא הייתה כה פשוטה וקלה.

סדר וארגון בתהליך סריקת תמונות

היבט חשוב בתהליך הסריקה אשר חשוב לזכור הוא ההיבט של התנהלות מסודרת. כפי שכבר נאמר, הצורך בסריקת מסמכים או תמונות עולה פעמים רבות עקב הרצון שלנו להיות יותר מאורגנים. גם כאשר סורקים מסמכים ותמונות לקבצים דיגיטלים במחשב, חשוב מאוד לשמור על סדר מסוים, כך שנדע בדיוק לאן לגשת כאשר ברצוננו לשלוף תמונה מסוימת או מסמך. בחרו לעצמכם שיטת ארגון מסוימת שנוחה לכם, ארגון לפי אירועים או תאריכים הוא דוגמה טובה לדרך נוחה לסידור. היתרון הגדול במחשב הוא שניתן לסדר את כל הקבצים בתוך תיקיות שלא תופסות הרבה מקום. כך תיצרו לעצמכם סביבה מאורגנת וחכמה יותר.

צריכים לבצע סריקת נגטיבים? לחצו כאן!