בחירת קבלן הינה משימה לא פשוטה אפילו מורכבת שכן יש המון דברים שיש לשים עליהם את הדעת. בכל זאת מדובר בבית שלנו והעבודה של הקבלן ושל הפועלים איתם הוא עובד תשפיע בסופו של יום על האווירה שלנו בבית, על רמת הבטיחות, על העיצוב ולכן מדובר בבחירה קריטית וחשובה מאוד.

אחרי שכבר השוונו מחירים, שאלנו על קבלנים, התייעצנו עם אנשים שאנחנו מכירים, החלטנו על לוח זמנים – סוף סוף מתחילים בעבודה: שוברים קירות, מחליפים רצפות, משנים את המטבח, מתקינים דק במרפסת, אבל אל תטעו, אסור לכם להישאר שאננים אפילו לרגע אחד קטן. בתקופת השיפוץ, עליכם להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק. במאמר הבא נסביר לכם איך מתנהלים בצורה נכונה מול קבלני שיפוצים בשפלה ובסביבה.

עובדים לפי תכנית העבודה

הדבר החשוב ביותר בתהליך של שיפוץ, קטן או מסיבי הוא תכנית עבודה. עליכם לדעת בדיוק מה מתבצע מתי, באיזה יום זה אמור להיות גמור. אם יש עיקובים תוך כדי תנועה כתוצאה מדברים שלא תכננו מראה (זה צפוי לקרות), מתי הקבלן משלים את הפער. עבודה לפי לוח זמנים הינה קריטית בשיפוץ, אחרת אתם צפויים למצוא את הבית שלכם במצב שבו הוא נמצא לזמן לא ברור.

משלמים בשלבים

אף פעם לא משלמים לקבלן שיפוצים את כל הסכום מראש. התשלום אמור להתבצע בשלבים לפי תהליך ההתקדמות של העבודה. בעבודות גדולות נהוג לשלם רבע מהסכום לפני שמתחילים לעבוד, רבע נוסף בשלב התקדמות שהוחלט מראש, רבע נוסף בעוד שלב התקדמות ואת החלק האחרון רק בתום השיפוץ אחרי שהכל נעשה לשביעות רצונכם והעבודה הושלמה במאת האחוזים.

הראו נוכחות היו בטוחים בעצמכם

לפני שאתם מתחילים בתהליך כדאי שתכירו קצת את העולם הזה, תבינו מה באמת הולך להתבצע אצלכם בבית ותראו שליטה בחומר, זה תמיד טוב וזה לא משנה כמה הקבלן שבחרתם אמין ומקצועי. יש אינספור חומרים ברשת שיוכלו לעזור לכם. ממש לא מומלץ לצאת לחופשה בקריביים כשמשפצים לכם את הבית, עליכם להראות נוכחות, להיות שם כמה שאתם יכולים, להזכיר בכל ערב לקבלן שאתם קיימים ולשאול מתי הוא מגיע מחר. תקשורת עם הקבלן לאורך כל התהליך הינה חשובה להתקדמות הפרוייקט.