בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר על פעילויות ODT לחברות. פעילויות אלו משתלבות לא פעם במסגרת ימי גיבוש וסדנאות אשר נערכות במסגרת מקום העבודה. פעילויות אלו מיועדות גם להעניק לעובדים יום של כיף, יום מעט שונה מיום עבודה רגיל, ומצד שני, מדובר על פעילויות אשר יוצרות ערכים אשר מאוד חשובים למקום העבודה בכלל ולעובדים בפרט.

לפני שנסביר מדוע חשוב לקיים פעילויות ODT לילדים או בוגרים, נסביר מה הן. הרעיון של פעילויות אלו הוא לקחת את העובדים, להוציא אותם מאזור הנוחות שלהם, האזור שהם מכירים, כמו מקום עבודה, אל זירה אחרת, ושם עליהם לבצע פעילויות משותפות, כמו סדנאות יצירה, משחקי חשיבה, אתגרים ספורטיביים ועוד. פעילויות אלו מתבצעות ביחד, כשהמטרה שלהן היא לגבש סט של ערכים וכלים אשר יכולים לעזור לעובדים בקשר ביניהם במקום העבודה.

כלומר, אם נניח אחת הסדנאות מתעסקת בפעילות יצירתית משותפת, כשמטרת הקבוצה היא ליצור דבר משותף, אז הפעילויות (בהנחיית מנחה מקצועי) תעזור לעובדים לגבש סט של ערכים כמו תקשורת בינאישית, תהליך קבלת החלטות, הקשבה, מנהיגות, עזרה לזולת, שותפות, קבלת אחריות ועוד. מדובר על סט של ערכים ומאפיינים שיכולים לעזור לכל אחד מהעובדים ולכולם ביחד], במקום העבודה.

מדוע מומלץ לבצע פעילויות ODT לחברות

הסיבה לכך היא ברורה, אם אנחנו רוצים שהעובדים שלנו יהיו יותר מעובדים טובים, כלומר שהם ידעו לעבוד ביחד ולא רק לבצע את העבודה שלהם, אז אנחנו צריכים לפעמים, לדאוג להם לפעילויות שונות בהן הם יגבשו את אותם ערכים ומאפיינים, שיאפשר להם לדעת כיצד לעבוד ביחד.

צריך לזכור, שצוות העובדים נמצא במקום עבודה מסוים, הוא צריך לבצע פעילויות על בסיס קבוע, לעיתים השגרה שוחקת ומונעת את האפשרות לעצור לרגע וללמוד כיצד לעשות את הדברים בצורה חכמה, לפעמים לא ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר, בגלל אילוצים של זמן או אילוצים אחרים.

עכשיו, אם מבצעים פעילויות ODT, אז הרבה יותר קל לגשת לעניין, הרבה יותר קל לקבל סט ערכים מסוים אשר יכול לעזור בזמן אמת. אומנם זה דורש יציאה מהקופסא, חשיבה אחרת, אך זה יכול מאוד לעזור וליצור בסיס עליו ניתן לעבוד גם במסגרות אחרות.