כאשר הרישיון שלנו נשלל וכעת אנו עומדים חסרי אונים מול מערכת שלמה שאנו לא יודעים כיצד לפעול מולה – חשוב שנדע מי יכול לייצג אותנו. התעסקות הרבה של  החזרת הרישיון שלנו, יכולה לגרור תסכול רב, הכולל מאבקים מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וגם מול משרד הרישוי. אבל בקצה כל התסכול הזה ישנה קרן אור. אבל מה הוא הגוף שנקרא המכון לבטיחות בדרכים וכיצד מתמודדים עמו? הכל בהמשך.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מכון זה נקרא גם מרב"ד והוא זה הפועל ללא קשר למשרד הרישוי, ואף במקביל אליו על מנת לשלול רישיונות נהיגה לנהגים רבים. ההמלצה לשלילת הרישיון מהמכון מגיעה למשרד הרישוי ללא כל בדיקה רפואית, והיא יכולה להגיע למשרד הרישוי בעקבות סיבות, רבות בין אם מדובר בשלילת רישיון בשל בעיה קרדיולוגית, או בשל כל בעיה רפואית אחרת, וגם בשל עבר תעבורתי, חשש אישיותי, עבר נפשי של הנהג ועוד.

כיצד משפיעה שלילת רישיון על חייהם של נהגים

השפעה של שלילת רישיון משפיעה במידה רבה על חייהם של נהגים רבים, לא רק ביכולת להתנייד בצורה קלה יותר, אלא גם ביכולת של רבים מהם לנהל חיים נורמטיביים, להגיע לעבודה, להסיע את ילדיהם לבית הספר , וגם משום שלרבים מהם היא גוזלת את יכולות הפרנסה.

אז כיצד מתמודדים?

רבים לא יודעים, אך כדי להתמודד מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שקובע על ידי צוות של רופאים ופסיכיאטריים האם תוכלו לקבל את רישיון הנהיגה שלכם בחזרה –  חשוב לשכור עורך דין שייצג אתכם כדי לקבל את הרישיון. ייצוג מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשוב, משום שלעיתים העדר ייצוג, עלול לגרום לוועדה רפואית ששוללת את הרישיון 'באבחת חרב', וזאת לפני שהנהג שרישיונו נשלל לא הבין מה קרה לו.

לעיתים לנהגים רבים שאין שום בעיה באישיותם או בבריאותם נשלל הרישיון ושלא בצדק.

ולכן אם זומנתם לוועדה מול מכון זה, חשוב לבצע את כלל הבירורים האפשריים, ולבדוק כיצד אתם יכולים לקבל את הייצוג הטוב ביותר, וזאת על מנת לסיים את הפרוצדורות המעיקות ובכך להחזיר את רישיונכם אליכם בצורה המהירה והטובה ביותר.